26 - 04 - 2011 - Contributie verhoging geen bezwaar
Het verenigingsblad zal in een wat ruimere jas worden gestoken en daarvoor dient de contributie verhoogd te worden. De discussie over de verhoging van de contributie is kort. Anderhalve euro verhoging van de contributie mag geen bezwaar zijn, is de mening van de aanwezigen. Het voorstel van het bestuur wordt met algemene stemmen door de aanwezigen ondersteund. Dat de trailerhelling nog niet is gerealiseerd, is een dikke tegenvaller. Het is ook moeilijk te ontdekken bij wie het bestuur de stoep moet beklimmen om de juiste man/ vrouw te vinden die deze zaak bij de gemeente onder zijn of haar vleugels heeft. Jammer dat een reeks vertragingen maakt dat de helling nog niet is gerealiseerd.
Van de om en nabij tweehonderd leden van de Workumer visclub zijn er vijftien aanwezig bij de jaarvergadering die donderdag in Jopie's Húskeamer wordt gehouden. Een magere opkomst, maar de vijftien houden het goed pratend en zorgen er voor dat voor het afwerken van de agenda toch nog ruim twee uur nodig is, voordat aan het 'neipetear' met drankje en hapje kan worden begonnen. In het voorbije jaar heeft de vereniging een aantal leden verloren. In een ogenblik stilte worden zij herdacht.
Het is nu de beurt aan de voorzitter Harry de Vries om iedereen welkom te heten. Hij kan dat doen nadat de eerste kom koffie in de magen is aangekomen. Dus gaat het nu los. De voorzitter zegt: „We gaan beginnen". Iedereen wordt welkom geheten.
De nachtvispas geeft aanleiding tot lange discussie. Bij de vergadering is een deel tegen het uitreiken van deze pas, maar dat is niet de meerderheid. Nachtvissen moet mogelijk zijn, vindt het grootste deel van de aanwezigen. Toch zijn er ook weer bezwaren tegen het nachtvissen. Het voorstel wordt aangehouden en zal aan het eind van de bijeenkomst nog eens op tafel komen. Ook dan blijkt dat er voor- en tegenstanders blijven bestaan. Het wordt afwachten naar welke kant de dobber zal wegschieten!
De trailerhelling zit al geruime tijd in de molen, leek te worden aangelegd, maar werd weer op de reserve gezet en staat daar nu nog. Hoe moet het verder gaan met die helling? Om deze aan te leggen in de nabijheid van de Rolpeal zal een van de daar liggende schepen verwijderd moeten worden. Dat zal niet gemakkelijk gaan.Het lijkt ook moeilijk in gesprek te komen met de (nieuwe) gemeente, het is nog wennen. Plaatselijk Belang is door het bestuur van de visclub van de problemen in kennis gesteld. Het wachten is nu op wat Plaatselijk Belang bij de gemeente zal gaan aankaarten en wat de uitslag van dit gesprek zal zijn.
Er gaat iemand verhuizen, dat is geen opvallend nieuws, de verhuizer is echter lid van de Workumer visclub en wil graag zijn spullen (vistuig) kwijt. Het spul is nog vrij nieuw en het kan gratis afgehaald worden bij de vertrekkende sportvisser. Het opruimen van het vistuig wordt mede bespoedigd door het ouder worden van de vertrekkende sportvisser, die nu schoon schip wil maken. Bij de vergadering is men graag bereid mee te helpen met het opruimen van het vistuig. Dit zal zeker in de smaak vallen.
Johan van der Goot neemt het punt financiën voor zijn rekening, hierop heeft niemand van de aanwezigen commentaar. Dat heeft ook de aangestelde kascommissie niet. Dus voor Johan het dankapplaus. In het jaar 2009 werden 250 vispassen verkocht en in 2010 ging het om 280 passen. Dit betekende een mooie `ynstruier' voor de club.
Aftredend en niet herkiesbaar is voorzitter Harry de Vries. Hij krijgt lof voor het vele werk dat hij voor de sportvisserij heeft gedaan. Voor de scheidende voorzitter is er een attentie en natuurlijk dankapplaus. De Vries zal worden opgevolgd door Klaas Boersma uit Tjerkwerd. Ook Wiebe van der Werk zou graag terugtreden uit het bestuur. Helaas is voor Wiebe nog geen opvolger bekend.Dan komt er een gebaar uit de vergadering. Er is een vrijwilliger die best in het bestuur zitting wil nemen. Bij een volgende bijeenkomst zal dit dan ook gebeuren. Wiebe van der Werk is met zijn laatste trek bezig. Het is tijd geworden om de prijzen van de kanjer- en witviscompetitie uit te delen. Deze handeling wordt vlot afgewerkt. Direct hierna volgt de pauze. Tijd om even een wit stokje in de mond te stoppen, te genieten dus van een rokertje.
Het landelijk clubblad wordt in een nieuwe jas gestoken en dat betekent dat de contributie omhoog moet met 1,50 euro per jaar. Geen enkel bezwaar tegen de contributieverhoging. De vaarwegen verdienen aandacht en worden dan ook onder de loep genomen. Aangaande de vaarwegen komt uit de bus dat hiervoor nog werk genoeg ligt te wachten. Het loopt naar het einde en ook de dorst moet gelest worden. Daar is het nu de tijd voor. Ook nog even benadrukken dat het een schande is dat de trailerhelling nog steeds in de wacht staat.
Bron: Workumer Krant Friso

<< Terug
|