23 - 05 - 2021 - Tapijthal De Boer nu Oer de Flier

De nieuwe bus 'ten voeten uit'.
Ineke Mulder-Grasman
En dan is het 'eindelijk' zover, de nieuwe naam mag worden gepresenteerd. Aan uw krant, de Workumer krant Friso, de eer om de nieuwe naam bekend te maken. Het bedrijf dat eens begon onder de naam Tapijthal F. M.de Boer en later overging in Tapijtthal Workum, draagt vanaf heden de naam Oer de Flier. Een prachtige nieuwe naam, maar mét de kwaliteit, service en prijs die u van ons gewend bent, aldus de trotse ondernemers Jan de Boer en Claudia Pronebner.
Zíj zijn de derde generatie in het familiebedrijf De Boer in Workum, destijds opgericht door de grootvader van Jan, 'pake' Fré de Boer. Pake Fré de Boer, wiens ouders een textielzaak runden in Koudum, begon toen zijn broer de zaak van zijn ouders had overgenomen, een winkel in manufacturen, confectie en woninginrichting in Workum. Het is dan 1939. In oorlog van 1940- 1945, die veel schaarste met zich meebracht, werden er vele kilometers op de fiets afgelegd om handelswaar in te kopen. Zo kon Fré de Boer, met een speciale vergunning, broeken halen uit Winterswijk, waarbij de fiets zijn vervoermiddel was. Een tocht, volgens de berekening van nu, 167 kilometer, enkele reis.
In de jaren die volgen wordt F. M. de Boer een zaak van formaat. Een zaak met de hierbij passende woorden 'van onder tot boven goed'. Met andere woorden: Modehuis F. M. de Boer kon de man/ vrouw kleden vanaf het ondergoed tot aan de jas en hoed. Maar ook voor kinderen, de jeugdigen van Workum en omstreken, denk maar eens terug aan de Kledingboetiek in de kelder, was er een prachtige collectie die geheel was afgestemd op de laatste mode.
In 1973 koopt Fré het pand aan de overzijde, waar de tapijtverkoop onder de naam Tapijthal F. M. de Boer werd voortgezet, waardoor de winkel alle ruimte kreeg toebedeeld voor de verkoop van confectie, wat staat voor kleding in 'afgewerkte' staat en in diverse maten. Door de tapijthal werd menig woning voorzien van tapijt. In de jaren zeventig was 'samenwonen' niet gewenst, zodra men een huis kreeg toegewezen werd er getrouwd. De woning werd voorzien van tapijt dat levensbestendig was, met andere woorden, het moest een leven lang mee kunnen. De kwaliteit was dan ook van grote waarde, waar de tapijthal ook garant voor stond met, natuurlijk, de daarbij behorende zeer scherpe prijzen. De kwaliteit en zo ook de scherpe prijzen zijn gebleven en staan daarom ook hoog aangeschreven bij de familie De Boer, maar de tijden zijn veranderd. Kocht of huurde men vroeger een huis, dan was dat voor de ’rest van het leven'. Nu verhuist men vaker en gaat de woninginrichting ook met haar tijd mee en wil men wel eens iets 'nieuws' over de vloer. Na de vloerbedekking, linoleum en vinyl, kwam er parket, laminaat en houten vloeren. Thans zijn het de PVC-vloeren die meer en meer worden gelegd. En ook daarin is de familie De Boer meegegroeid.
Op 1 januari 1984 neemt de zoon van Fré, Jacob, de zaak met zijn vrouw Alie over. De zaak floreert enorm en daarbij is ook zeer zeker een woord van dank aan Mettie de Boer en Tineke Melchers-de Boer, de twee zussen van Jacob en aan alle medewerkers/sters op zijn plaats. Zij weten de zaak meer en meer op de kaart te zetten en dat werpt zijn vruchten af. In 2014 viert Mode huis F. M. de Boer zijn 75-jarig bestaan, een absolute mijlpaal. Als Jacob en Alie besluiten het wat rustiger te willen aandoen en onder hun kinderen, Fré, Alm, Jan en Max, geen beoogde opvolger zit, komt de zaak te koop te staan. De koper laat op zich wachten en dat heeft zeker zo moeten zijn, want de opvolger werd, uiteindelijk, zoon Jan met zijn vriendin Claudia. Jan was in de zomermaanden te vinden
achter de bar in Swingcafé September aan het Súd in Workum. In de wintermaanden, als de stad Workum min of meer in de winterslaap was, vertrok Jan naar Oostenrijk om aldaar achter de bar te staan in een Après Ski Hut. En daar ontmoette hij de Oostenrijkse schone Claudia. Daar Jan blij was dat hij, als het winterseizoen was afgelopen, weer naar 'huis' kon, zijn thuis, zat er voor Claudia niets anders op dan mee te gaan naar Workum.
Schoonmoeder Alie, voornamelijk actief achter de schermen, wat absoluut niet omschreven mag worden als een ondergeschikte rol want daar lag het hart van de zaak, nam Claudia een paar dagen na haar aankomst in Nederland mee naar de winkel. Jan ging aan het werk bij zijn vader Jacob de Boer die de tapijthal runde en zo rolde het spreekwoordelijke 'kwartje' de goede kant op. Jan en Claudia namen de zaak, Modehuis F. M. de Boer en Tapijthal F. M. de Boer, over van Jacob en Alie de Boer. Het is dan 2010. De nieuwe eigenaars gaven vol passie hun eigen draai aan de zaak. Zo werd de kledingwinkel verbouwd en werd het geheel aangepast als een goed zittende, prachtige moderne jas. Bij een nieuwe uitstraling hoorde natuurlijk ook een nieuwe naam en dat werd 'Fashion By Fré', een prachtige naam, gerelateerd aan de grondlegger, bij een eveneens prachtige zaak. Een zaak waarop een stad als Workum meer dan trots mag zijn!
Als dan Tapijthal Workum aan de buitenkant gelijkt oogt als Fashion By Fré, verdient deze uiteraard ook een nieuwe naam. Een naam die past bij deze tijd en bij de bedrijfsvoering, waarbij de klant centraal staat maar waar ook de kwaliteit, de service en de prijs van grote waarde zijn. Jan en Claudia vroegen zich al vaak af welke naam het dan zou moeten worden en wanneer? Gedachten en ideeën worden pas concreet als de bedrijfs-bus van de tapijthal toe is aan vervanging. En een nieuwe bus met de 'oude' zo vertrouwde naam, dat was niet de wens van Jan en Claudia. En zo kwam daar, om het even modern te zeggen,, tijdens een brainstormsessie met ontwerper Johan Bouwhuis en fotograaf. Hinke Ennik-Bouwhuis de naam Oer de Flier aanrollen en was de nieuwe naam een feit. Inmiddels rijdt de bus, met hierop de nieuwe naam, al rond in Workum.
Jan de Boer en de kinderen van Jan en Claudia, Luca en Elisa, wellicht de vierde generatie, staan prachtig afgebeeld op de nieuwe bus. Eer het zover is dat de vierde generatie van de familie De Boer de zaak gaat overnemen moeten er nog vele, vele vloeren met passie en oog voor detail door Jan en zijn medewerkers worden gelegd en dat doen zij graag voor u.
Ook kunt u bij Oer de Flier terecht voor zonwering en prachtige, betaalbare vloerkleding in diverse afmetingen en dessins. Daarnaast kan eventueel de vloer worden geëgaliseerd met een stripper, een machine die onlangs door familie De Boer is aangekocht, en kan er vloerverwarming worden aangelegd. Dit laatste wordt dan uit handen gegeven aan een gespecialiseerd bedrijf in Workum. Jan en Claudia streven ernaar om werkzaamheden die zij zelf niet kunnen uitvoeren uit te besteden aan de bedrijven in Workum. Zo houd je korte lijnen en is alles dat de klant ten goede komt dichtbij, aldus Claudia, die de voorkeur geeft aan kleinschaligheid. CIaudia: "Ik kan het directe contact met de klant dan ook alleen maar koesteren. Voor ons geen tussenpersonen, maar face-to-face contact. Daarin zit onze kracht en vertrouwen."
De naam Oer de Flier kan worden omschreven als iets voor over de vloer, bijvoorbeeld vloerbedekking of een prachtige PVC-vloer, maar kan ook worden uitgelegd als 'over de vloer komen'. Met andere woorden: Jan de Boer komt graag bij u thuis langs om samen met u te bespreken wat u over of op de vloer wilt hebben. Ook hier kunnen de woorden 'van onder tot boven goed' goed worden gebruikt. Er kan immers kwaliteit geleverd én gelegd worden, zowel op de benedenverdieping als op de bovenverdieping.
Jan en Claudia mogen met recht trots zijn op wat zij samen met hun personeel hebben voortgezet en nu hebben neergezet, waarvoor alle lof. U bent van harte welkom bij Fashion By Fré en Oer de Flier aan het Noard in Workum. En voor nu: vooral gezond en let de komende weken op de aanbiedingen van Oer de Flier in de Friso.
Als laatste even door de lange achtertuin, die loopt tot aan de Droge Dolte, de zon zien ondergaan met uitzicht over het weidse landschap en de Tillefonne. In de verte zijn de windmolens aanhet IJsselmeer zichtbaar...
Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|