12 - 04 - 2021 - Alternatieve route Sneek- Leeuwarden van de baan
Jacob Bouwhuis
Volgens wethouder Mirjam Bakker van de gemeente Súdwest-Fryslân wordt er geen onderzoek naar een nieuw tracé van de weg Sneek- Leeuwarden, de N354, ingesteld, maar wordt gekeken naar de mogelijke verbeterpunten en toekomstbestendigheid van de bestaande route waarin een fietspad wordt meegenomen. Ook zal aandacht worden besteed aan andere wegen die uitkomen op de N354.
Het onderzoek, waarbij de verenigingen van Plaatselijke Belang en dorpsbelangen al actief betrokken zijn, is volgens de wethouder ergens in juli of augustus klaar en zal dan aan de raad worden voorgelegd. Al eerder heeft de fractie van de PvdA in de gemeenteraad van de gemeente Súdwest-Fryslân aandacht gewaagd voor de verkeersveilighiid op de Snitserdyk of de provinciale weg N354 tussen Sneek en Leeuwarden. De weg heeft namelijk veel bochten en gaat dwars door Dearsum, Tsienzerbuorren en andere dorpen. Het is een drukke en gevaarlijke weg. Er gaan per dag ongeveer 11.000 voertuigen over deze weg en door de dorpen. Dat zorgt voor veel overlast, zei Johan Feenstra van de PvdA afgelopen woensdag tijdens de raadsvergadering.
Om de verkeersveiligheid te vergroten zijn er enkele rotondes en ovale rotondes aangelegd en er zullen nog meer volgen. De provincie is van plan om de kruispunten bij Easterwierrum en de afslag naar Raard dit jaar aan te pakken en snelheidsbeperkingen in te voeren. Maar deze maatregelen lossen het probleem volgens het raadslid niet op. Feenstra vroeg zich t1jdens het vragenhalfuur af of de bewuste weg in de huidige vorm ook na 2030 de verkeersstroom nog wel aan kan. Deze waag leefde ook bij de provincie Fryslàn. Vandaar dat de provincie in samenwerking met onze gemeente een onderzoek is gestart. En dat was de aanleiding voor het raadslid om een aantal wagen op het college af te vuren. Zo wilde hij weten waarin dit onderzoek verschilt van eerdere onderzoeken. Wordt er bijvoorbeeld ook de mogelijkheid onderzocht om Dearsum en Tsienzerbuorren van het doorstromend verkeer te ontlasten en wordt een brede en snelle fietsverbinding wel meegenomen in het onderzoek? Verder vroeg hij of er sprake kan zijn van een alternatieve route langs de spoorlijn Sneek- Leeuwarden en welke betrokkenen worden gehoord bij het onderzoek. Zijn de ondernemers, de dorpsbelangen, de ziekenhuizen van Sneek en Leeuwarden en aanwonenden ook betrokken bij de aanpassingen van de provinciale weg?
Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|