HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 01 - 03 - 2021 - Maatregelen bar voor ondernemers

    Ineke Mulder-Grasman

    Nu al kan de maand februari, qua weer, de boeken in als zeer wisselend. In het eerste weekend van februari was er sneeuw en in het tweede weekend stond men massaal op het ijs, waarbij de regel van het houden van 1,5 meter afstand van elkaar wel onder het ijs leek te zijn verdwenen. En dan het derdeweekend, afgelopen zaterdag 20 en zondag 21 februari, volop voorjaar. De terrassen hadden zeer zeker goede zaken gedaan, ware het niet dat de horeca en zo ook de winkels en de contactberoepen, waaronder de kapper, nog steeds hun deuren gesloten moeten houden.

    Dit alles om het coronavirus, in welke variant dan ook, een halt toe te roepen en de zorg te ontlasten. Maar hoe lang nog, hoe lang houden ondernemers zich nog staande? De vooruitzichten zijn somber. Onderstaande tekst kwam onder ogen van de redactie van deze krant, met toestemming van de onderneemster delen wij die graag met u.

    Het woord is aan Claudia Pronebner.

    Beste meneer Rutte! Ik houd van persoonlijk contact, maar ben bang dat u mij niet persoonlijk gaat ontvangen. Ik zou ook niet zo snel 'zoiets' op de social media plaatsen, maar nu is het echt wel tijd om ons winkeliers perspectief te bieden, de maat is vol. Wij zijn sinds 2010 keihard aan het werk! De recessie hebben we toen als startende ondernemer gelukkig overleefd. Sindsdien zijn we weer aan het bouwen aan onze zaak die inmiddels al 82 jaar (in de derde generatie) bestaat. In deze tr1d al mooi en bijzonder.
    Na meer dan 10 jaar zelf te hebben gedraaid, waren we weer een goed en gezond bedrijf met alle investeringen die nodig waren om een ondernemer te zijn van deze tijd! Met ups en downs hebben we samen met ons geweldige team iets moois neergezet waar ons aller hart en eigen identiteit in zit. Gewoon mooi!

    Waarom zijn wij degenen die net als vele anderen pech hebben in dit verhaal? Omdat wij toevallig in de verkeerde branche zitten?

    Hoe zou u dat vinden als men een megabedrag gewoon van uw bankrekening gaat afpakken waar u zoveel tijd en moeite voor hebt moeten doen? Een kleine ondernemer is namelijk niet rijk, de kleine ondernemer moet wel veel harder aan de bak. En nu hebben we van u een handreiking gekregen, genaamd Click & Collect. Dit is geen handreiking, dit is gewoon belachelijk. Een winkel zoals de onze kan op deze manier niet werken. Ik had dit bericht nooit geschreven als er wel een redelijke compensatie tegenover stond. Omdat wij een VOF zijn en met twee branches werken (vloerspeciaalzaak en een modewinkel) gaat de omzet van onze andere branche/zaak ten kosten van de modewinkel.

    Dat houdt in, dat er een minimale regeling, als deze er überhaupt is, van toepassing is. De voorraad van de modewinkel schrijft elke dag af en de nieuwe leveringen kommen volop binnen. Alles wat je hebt opgebouwd is aan het verdampen, maar ik ben van mening, dat er nu veel meer schade wordt gemaakt dan u in de gaten heeft.
    Wordt de kleine ondernemer uit het centrum gehaald, dan gaat dit een domino-effect krijgen. Dan gaat u zeggen: doet u ook aan online? Ja dat doen we sinds dag één. Levert alleen minimaal op, wij zijn geen Zalando of zo'n andere mega online shop, waar je alles maar gratis kunt ontvangen en retourneren. Wij hebben een fysieke winkel met alle onkosten die erbij horen.

    De CO2 uitstoot dan? Steeds meer pakketjes worden door de straten heen gereden. Maar dat mag dan allemaal wel weer... want het milieu heeft nu niet echt prioriteit... we hebben het steeds over de leefbaarheid in de steden, daar zijn we al jaren mee bezig. Zal vanaf nu nog harder achteruit gaan. Kleine ondernemers vallen om, de families die er aan vast hangen komen in grote financiële problemen.

    Kunt u ons voor de genoemde problemen een oplossing sturen? Ik denk dat ik hier voor velen spreek bij wie de moed en de motivatie al in de 'schoenen zijn gezakt'! Ik wil niet stoer doen, wil realistisch en eerlijk blijven. Ik zou nog veel meer emotie willen delen, maar ik wil het netjes houden!

    Met vriendelijke groet
    namens By Fré,
    Claudia Pronebner

    Bron: workumer krant FRISO




    << Terug
    Touristinfo

    link naar groenbloem    De Jong Workum Financieel Advies    
    NEDCAD    Thijs van der Meer Slagerij    
    Makelaardij P.J. de Jong    Touwspecialist    
    Bouma kraanverhuur    Klameare Workum    
    Organische meststoffen Culterra    Fasion by Fre    
    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    Op de hoek van de stal    
    Glashandel Sneek