HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 22 - 01 - 2021 - Oude reclameborden tevoorschijn

     

    https://www.workum.nl/images/upload/workum10/9181.jpg

    https://www.workum.nl/images/upload/workum10/9182.jpg

    Ineke Mulder-Grasman

    Komende vanaf It Heidenskip of met de trein vanuit de richting van Sneek kan het u, bijna, niet ontgaan. Aan de Eniggaburren nummer 14 staat daar in al zijn pracht het bedrijf van Ivo de Boer en Arjen Galema, Galema & de Boer Auto's. Twee enthousiaste ondernemers die zich richten op de in- en verkoop van auto's. Aan de Eniggaburren hebben genoemde heren een prachtig bedrijfspand dat is omringd door prachtige auto's 'die klaarstaan om verkocht te worden. Om tot de kern van dit verhaal te komen neem ik u mee terug in de tijd. Terug in de tijd om vervolgens weeruit de komen bij Galema & de Boer Auto's.

    Het is 1978 als supermarktketen Poiesz zich vestigt in het voormalige garagebedrijf van Yeme de Boer aan het Noard in Workum. Het is dan de vierde supermarkt van de familie Poiesz van de nu, anno 2021,69 winkels. In de jaren die volgen wordt de supermarkt aan het Noard, bestaande uit twee panden, die in 1964 al als één pand onder huisnummer 69 verder zijn gegaan, regelmatig intern verbouwd. Ook aan de achterzijde van het pand, dat zich in het begin kenmerkte door de enorm grote garagedeur aan de voorzijde, is regelmatig een deel aangebouwd, tot alle 'rek' eruit was. In 2009 opent Poiesz Workum zijn nieuwe supermarkt op het voormalige terrein van de aardewerkfabriek van de familie De Boer aan de Hearewei. Het pand aan het Noard komt in de verkoop. Noard 69 blijft lang te koop staan en lijdt zienderogen onder de leegstand.

    Het is eind 2020 als het pand uiteindelijk van eigenaar wisselt. Familie Koopmans mag zich de nieuwe eigenaar noemen. Het eerste wat de nieuwe eigenaar te doen stond was het gehele pand strippen, van voor naar achter en van benden naar boven. Tijdens het strippen kwam men iets opmerkelijks tegen. Wellicht eens, lang geleden, hergebruikt – het woord recycling bestond toen nog niet eens - en nu aan het daglicht gekomen. Het betrof hier een tweetal planken met hierop de vermelding Y. de Boer Autoverhuur. Dat het hier ging om iets bijzonders bleek al gauw en zo komen wij weer uit bij Galema & de Boer Auto's. De planken behoorden eens toe aan Yeme de Boer, respectievelijk de vader van Ivo de Boer als wel de 'pake' van Arjen Galema (zijn moeder is de oudere zus van lvo).

    Yeme betrekt Noard 69 in 1963 alwaar hij zi)n dan al bestaande bedrijf, taxivervoer, uitbreidt met een garagebedrijf, autoverhuur met of zonder chauffeur, en een autorijschool. Deze laatste is later overgenomen en voorgezet door Aede Verbeek. Het garagebedrijf, met benzinepomp, staat klaar voor de toekomst. Er komen steeds meer auto’s op de weg en auto's zijn niet alleen maar toebedeeld aan de notabelen van een stad of dorp, kortom: een bedrijf met toekomstperspectief. Het mocht echter niet zo zijn, in 1975 komt Yeme  de Boer plotseling te overlijden.
    Zoon lvo, de beoogde opvolger, staat dan nog in de kinderschoenen, te jong om het bedrijf over te nemen. Verkoop van het pand is dan ook noodzakelijk.

    Ivo de Boer erfde de liefde en passie voor auto's van zijn vader die hij al op zeer jonge leeftijd moest missen. Naast zijn werk als buschauffeur, vrachtwagenchauffeur en automonteur was hij ook bezig met de in- en verkoop van auto's. Zijn 'omkesizzer', Arjen Galema, kreeg de genen ook mee en behaalde alle papieren die een goede automonteur behoort te behalen. Samen konden ze elkaar versterken en aanvullen en zo geschiedde het dat Ivo de Boer en Arjen Galema in 2015 van start gingen met het naar henzelf genoemde bedrijf, Galema & de Boer Auto's. Als in 2018 het pand, mét parkeergelegenheid van bouwbedrijf Dijkstra, vrijkomt aarzelen de kompanen niet en kopen zij dit bedrijf. En zíe, nu, januari 2021, een prachtig bedrijf is gerealiseerd. Een diversiteit aan auto's staat klaar om verkocht te worden.

    Galema & de Boer mogen met recht trots zijn op wat zijn hebben gerealiseerd. Het bedrijf richt zich volledig op de in- verkoop van auto's. Door hun ervaring opgedaan in de autobranche, helpen zij u graag met de aanschaf van uw auto. Heeft u specifieke wensen, ook dan staan zij klaar voor het vinden van een auto die bij u past en die, bepaald niet van minder belang, ook past bij uw portemonnee. Galema & de Boer Auto's is een bedrijf van groot formaat, gericht op de toekomst, maar waar de wensen van de klant op nummer één komen. Bovenal echter staat hierbij het persoonlijke contact van de heren zelf. met de klanten op nummer één. En zo wordt het heden met het verleden verweven naar de toekomst, waarin de reclameborden met de tekst Y. de Boer Autoverhuur een mooie plaats krijgen in het prachtige pand van Galema & de Boer Auto's aan de Eniggaburren 14 in Workum.

    Bron: workumer krant FRISO



    << Terug
    Touristinfo

    Jopie Huisman Museum    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    
    Makelaardij P.J. de Jong    Workumer Jachtservice    
    NEDCAD    Thijs van der Meer Slagerij    
    Fasion by Fre    Bouma kraanverhuur    
    Touwspecialist    Organische meststoffen Culterra    
    Op de hoek van de stal    Roelof Fopma    
    link naar groenbloem