18 - 12 - 2020 - Pipegaal richt zich aan op eigen omgeving
"Leren in circuits is één van de werkvormen binnen Jeelo."

Basisschool De Pipegaal in Workum werkt sinds augustus 2019 volgens Jeelo (JE Eigen Leer Omgeving). Dit houdt onder andere in dat onze leerlingen leren van/in de wereld om hen heen. Excursies naar maatschappelijke instanties en bedrijven, evenals gastlessen van personen/ouders in de school, zijn een wezenlijk onderdeel van Jeelo. Vanaf maart 2020 vinden de Jeelo-projecten alleen binnen onze school plaats, gezien de RlVM-maatregelen.
Van groep 1 tot en met 8 werken en leren de kinderen op hun eigen niveau aan de projecten. De projecten die in de afgelopen periode aan de orde geweest zijn, zijn: Omgaan met natuur, Zorgen voor jezelf en de ander, Omgaan met elkaar, en Leren van personen van voeger. Dit laatste project hebben wij onlangs afgesloten met een tentoonstelling in de verschillende groepen. Er zijn strips gemaakt over VOC en wereldhandel, zogenaamde lapbooks over machthebbers, mindmaps over de Gouden Eeuw, en leerlingen maakten hun eigen boek over hun 'held'. Enkele ouders hebben een gastles gegeven, met als thema's: 'Kolonisatie en slavernij' en 'Hoe schrijf je een betoog'.
Onlangs zijn we gestart met het project: 'Maken van je eigen product'. Tijdens dit project leren de kinderen over grondstoffen en doen materialenkennis op. Kinderen ontdekken hoe producten in elkaar zitten. Welke constructies, verbindingstechnieken, overbrengingsprincipes en besturingstechnieken worden gebruikt?
Ze bestuderen productieprocessen van begin tot eind en doorlopen de ontwerpstappen en maken en gebruiken uiteindelijk het product zelf. Iedere groep op zijn eigen niveau: groep 1- en 2 heeft pepernoten gebakken en schalen gemaakt, groep 3 en 4 is samen een huis van onder andere melkpakken aan het bouwen.
Groep 5 en 6 ontwerpt en maakt zijn eigen shirt/blouse en gaat een modeshow organiseren en groep 7 en 8 is bezig met het ontwerpen van een hybride product. Hopelijk kunnen we binnen afzienbare tijd weer excursies en andere bezoeken plannen in de regio, die ons Jeelo-onderwijs zo waardevol maken.
Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|