02 - 10 - 2020 - Door corona kleiner programma

Feestweek krijgt tóch gestalte
Geen vol programma vorige week en niet alle dagen een activiteit in de week die de beroemde Workumer feestweek zou moeten zijn zonder het nog steeds rondwarende coronavirus. Maar gelukkig kon er toch een aantal activiteiten plaatsvinden. Vorige week berichtten we in deze krant al over de geslaagde vossenjacht op zaterdagmiddag 19 september. Woensdag 23 september stond de muziekmiddag met dj Marcel op het programma. Marcel wist de aanwezigen in Mariënacker een feest der herkenning met bekende hits voor te schotelen. Juist in deze tijden was het mooi om te zien hoe de ouderen genoten van de muziek van Marcel.
Vrijdagavond was het tijd voor de Workum Quiz. Er zaten 32 teams (4 personen per team) om 20.00 uur thuis klaar om de quiz online te spelen. De feestcommissie presenteerde de quiz live vanuit Stadscafé de Smidte, waar een heuse tv-studio was gebouwd met camera's, licht en geluid. Het technische team, bestaande uit Aaldert de Jonge, Lars van Dieren en Harald Schnuck, zorgde voor een topuitzending op de facebookpagina van de feestcommissie. Er werden 11 ronden gespeeld met wagen, foto's, logo's en 2 muziekronden. Voor deze 2 ronden was Paul van Dijk gewaagd om de fragmenten live op de piano te spelen. Na afloop van de quiz moest men binnen 15 minuten de antwoordformulieren inleveren bij een aantal feestcommissieleden, die zich op de Merk hadden verzameld. Uit alle hoeken van Workum kwamen deelnemers per auto, op de fiets of wandelend naar de Merk om de antwoorden te overhandigen. De jury heeft vervolgens tot laat in de avond de formulieren nagekeken.
De einduitslag: eerste met 106 punten team 'Die Gelbe Mauer' (Theunis Wouda). Tweede met 103 punten team 'Nei it sin' (Johan Bouwhuis). En derde werd team 'Pap-eters' (Tjitte Ketelaar) met 101,5 punten. Deze winnende teams ontvangen later deze week hun prijzen voor het gehele team. Om de quiz (nog een keer) te bekijken, kijk je op facebook.comlfeestweek-Workum. De vele positieve reacties na afloop waren voor de feestcommissie en het technische team de bevestiging dat deze uitvoering van de Workum Quiz zeer geslaagd was.
Op zaterdag 26 september stond de drive-in movie op het programma. Er was ruimte bij de film voor 65 auto's met 2 inzittenden. Helaas bleek tegen het einde van week dat dit aantal lang niet gehaald zou worden. Daarbij werd er ook nog eens slecht weer voorspeld met regen en harde wind. En vooral de wind zou voor problemen kunnen zorgen in verband met de omvang van het grote beeldscherm.
Daarom is zaterdagochtend besloten om de film met een kleine groep aanwezigen in Oer de Toer te bekijken. Alles volgens de regels met daarbij de 1,5 meter afstand. Veel afwisselende Workumer onderwerpen als hooidagen, triatlon, Sinterklaasintocht, start feestweek, schaats-Elfstedentocht, RADIONL Zomertoer en de Strontrace kwamen voorbij op het scherm. Het publiek wist de film van Tjitte Ketelaar zeer te waarderen, het slotapplaus was dan ook meer dan terecht. Daarmee kwam er ook een einde aan de 'feestweek' van 2020, een week waarvan men vooraf wist dat deze niet zo zou zijn als andere jaren. Maar wat mogelijk was, is gedaan. Laten we voor iedereen hopen dat er in 2021 weer meer mogelijk is, zodat er ook een uitgebreider programma kan worden aangeboden. Stichting Feestcommissie Workum heeft dit jaar geen financiële bijdrage aan de inwoners en bedrijven van Workum gevraagd omdat het qua activiteiten geen volledig programma was. Mocht men alsnog, als blijk van waardering, een wijwillige bijdrage willen overmaken, dan mag dat uiteraard. Dat kan op rekeningnummer NL70 RABO 0150 2449 08 ten name van Stichting Feestcommissie Workum. Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|