10 - 01 - 2020 - Workum JO 19- 1 zaalvoetbaltop
Jorrit Sjoerds
Workum JO19-1 is noordelijk kampioen kerstzaalvoetbal geworden. Het begon allemaal in Heerenveen op 23 december, waar de eerste voorronde van het KNVB kerstzaalvoetbal werd gespeeld tegen de teams Gorredijk, Heerenveense Boys 19-2, Wolvega 19-2 en Mildam. Deze poule kwamen we ongeslagen door. Ook weer in Heerenveen, op 27 december, werd met de diverse poulewinnaars in deze regio de tweede ronde gespeeld. Ook hier kwamen we ongeslagen doorheen, met overwinningen op Balk, Oeverzwaluwen, Heerenveense Boys 19-1, Wolvega 19-1 en een gelijkspel tegen vv Heerenveen (vierde divisieteam).
Van de 120 deelnemende teams uit Friesland, Groningen en Drenthe bleven er nu al met al acht teams over die om het noordelijk zaalvoetbalkampioenschap mochten gaan strijden. Deze finaleronde in De Trije in Franeker werd afgelopen zaterdagmiddag gehouden. De acht teams werden verdeeld in twee poules van vier en wij waren ingedeeld in de A-poule, samen met Leeuwarder Zwaluwen, Broekster Wâlden en voetbalvereniging Gieten.
De eerste wedstrijd was een mooie, gelijk opgaande wedstrijd tegen Leeuwarder Zwaluwen. De einduitslag werd dan ook een terechte 2-2. De tweede wedstrijd tegen Broekster Wâlden gaven we onnodig weg, door in 16 minuten speeltijd maar liefst drie gele kaarten te pakken. Er werd daardoor helaas verloren met 2-0. De laatste poulewedstrijd was tegen vv Gieten. We kwamen al snel met 2-0 voor, maar omdat vv Gieten een goed meespelende keeper gebruikte, werd het daarna 2-2.ln de laatste minuut maakten we toch nog de bevrijdende 3-2 en dat betekende dat we als tweede in de poule doorgingen. Probleem voor ons daarbij was, dat er op dat moment al drie spelers met 'enkelproblemen' waren afgehaakt en dat we nog maar met één wisselspeler de halve finale in moesten.
In de halve finalewedstrijd tegen de poulewinnaar uit de B-poule, Drachtster Boys, besloten we vanwege het geringe aantal resterende spelers onze tactiek enigszins aan te passen. Er werd door ons compact gespeeld en geloerd op een countermogelijkheid. Dat dit team poulewinnaar was geworden in de B-poule was wel te zien, want ze zetten ons goed onder druk. Uit één van die countermogelijkheden scoorden we dan toch de 1-0 en die konden we mede door goed keeperswerk van onze keeper vasthouden.
De andere halve- finalewedstrijd was een Leeuwarder onderonsje tussen Leeuwarder Zwaluwen en Blauw Wit '34, die door laatstgenoemde via penalty's werd gewonnen. De finale ging dus tegen Blauw Wit'34 en omdat de vermoeidheid ons parten begon te spelen, besloten we om dezelfde compacte tactiek weer toe te passen. Deze tegenstander had echt moeite om kansen te creëren en zo'n 10 minuten voor tijd maak- te de keeper van Blauw Wit '34 hands buiten zijn doelgebied en kreeg hij een gele kaart, waardoor hij 2 minuten tijdstraf kreeg. Deze 'man-meer-situatie' werd niet goed uitgebuit, maar net nadat zij weer compleet waren, wisten we toch de bevrijdende 1-0 te scoren. Deze voorsprong werd met hand en tand verdedigd en over de streep getrokken. Een unieke prestatie en ervaring voor deze vriendenploeg. Het weekend was door deze overwinning al dubbel geslaagd, dit omdat we de avond daarvoor als juniorenteam tijdens het Open Fries Kampioenschap senioren (ook in Franeker) als poulewinnaar de finaleronde van aanstaande zaterdag wisten te behalen. Bron workumer krant FRISO
<< Terug
|