HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 21 - 12 - 2019 - 'Word vrijwilliger bij Waldrikhiem'

    http://www.workum.nl/images/upload/workum10/8321.jpg

    Steeds groeiend aantal bezoekers

    Albert Schootstra

    Het is inmiddels alweer ruim 6,5 jaar geleden dat Waldrikhiem aan het Noard in Workum in zijn huidige hoedanigheid als inloophuis van start is gegaan. MindUp in Workum kromp noodgedwongen steeds meer in - zo verdween onder meer de huiskamer – en dat bracht een aantal mensen op het idee om het leegstaande ge- bouw Waldrikhiem te gebruiken om daar een 'huiskamer' voor de stad Workum in te richten. Na overleg met en steun van Patyna bleek dat te kunnen en in mei 2013 ging Waldrikhiem als inloophuis open. Voor vrijwilligers werd vooral een beroep gedaan op het rijke reservoir aan krachten vanuit de actieve afdeling Workum en omstreken van de Zonnebloem. Intussen loopt het goed. Zo goed zelfs dat Waldrikhiem best nieuwe vrijwilligers kan gebruiken.

    Mini Graafsma en Fenny Boven zijn vrijwilligers van het eerste uur in Waldrikhiem. Met hen had deze krant een gezellig gesprekje. Ook Harm Boven, de echtgenoot van Fenny, is vanaf het eerste begin vrijwilliger. "Hij ging toen (in mei 2013, red.) net met pensioen en toen heb ik hem als het ware meegesleept," aldus Fenny. Hij zou ook bij het gesprek aanwezig zijn, maar een onverwachte 'klus' zorgde ervoor dat hij moest afzeggen. Mini en Fenny vertellen dat er de laatste tijd wel vrijwilligers zijn bijgekomen, maar "dat we zitten te springen om een paar mannen." Het bezoekersaantal is de laatste tijd flink toegenomen en vooral ook mannen bezoeken Waldrikhiem. En vandaar dat het fijn zou zijn als er juist met het oog op die mannelijke bezoekers een paar mannelijke vrijwilligers zouden bijkomen. In feite is Harm Boven nu de enige man onder de vrijwilligers.

    Maandagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur in er inloop in Waldrikhiem; woensdagmiddag is er van 14.00 uur tot 16.00 uur ook inloop en daarna het eetcafé. Op dinsdagmiddag is er van 14.00 uur tot 16.00 uur de handwerkmiddag. Deze laatste middag is vooral het domein van Mini Graafsma. Mini: "Ik heb de handwerkgroep mee opgericht. Wie trouwens nog garen over heeft mag het brengen. We moeten zorgen dat het handwerkcafé open blijft. Er komen iedere week wel tussen de vijftien en twintig vrouwen. Het gaat niet alleen om het handwerken, maar ook om de gezelligheid. We breien ook voor goede doelen. Als iemand vertelt geen belang te hebben bij sokken of een trui voor zichzelf. of familie dan wordt het verkocht."

    Fenny Boven vertelt dat er mensen zijn die soms wel één à twee keer in de week in Waldrikhiem komen, maar die je dan een paar maanden niet ziet. "We knopen dan gewoon een praatje met zo iemand aan. Niet dat er iets verplicht is, maar dan zeggen we: we missen je." Iedere eerste zaterdag van de maand is er bingo "en die wordt heel goed bezocht." Alleen in de winter is er één keer per maand op zondag een brunch. Bijzondere zaken, zoals bijvoorbeeld in de periode rond Kerst (een kerstdiner), worden tijdig in de Friso en in de diverse kerkbladen bekend gemaakt.

    Maar voor wie is Waldrikhiem bedoeld? Welnu, voor mensen die eens een praatje willen maken, die weleens een steuntje in de rug kunnen gebruiken (en wie kan dat niet?) en die gewoon van gezelligheid houden. Hoe vaak moeten de vrijwilligers opdraven? Fenny: 'Je hoeft echt niet elke week. We maken altijd een schema voor 3 maanden en als je eens niet kunt is er altijd een oplossing. Dan kun je bijvoorbeeld aan een andere vrijwilliger wagen om even te ruilen. We hebben trouwens geen zomerstop. Alleen op de dag van de Lange Markt en de Veekeuring zijn we dicht. En het is goed dat we ook in de zomermaanden open zijn."

    Wat wordt er van een vrijwilliger verwacht? Fenny en Mini: "Het gaat vooral om sociale vaardigheden, je moet een praatje willen en kunnen maken. De klik met de bezoekers, dát is het." En als een vrijwilliger het probeert en het 'klikt' niet, geen nood. In Waldrikhiem mag - uiteraard binnen bepaalde grenzen- alles en hoeft niets. Het is bij Waldrikhiem vrijheid- blijheid, laagdrempelig, koffie/thee voor 50. Waldrikhiem wil inderdaad, zoals in de aanheft aangestipt, een huiskamer zijn. Bovendien willen de vrijwilligers de stad Workum leefbaar houden. Fenny Boven tot slot: "Ik had nooit gedacht dat het zou leuk zou zijn."

    Enfin, het zal duidelijk zijn dat Waldrikhiem zijn plaats is Workum heeft veroverd. Dat het nog lang zo mag blijven is ongetwijfeld de wens van alle Workumers! Hulde voor de vrijwilligers van Waldrikhiem!
    Bron workumer krant FRISO



    << Terug
    Touristinfo

    Hunia's Drukkerij    Makelaardij P.J. de Jong    
    Roelof Fopma    NEDCAD    
    Op de hoek van de stal    De Jong Workum Financieel Advies    
    Bouma kraanverhuur    link naar groenbloem    
    Organische meststoffen Culterra    Thijs van der Meer Slagerij    
    Tapijthal Workum    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    
    Fasion by Fre