HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 22 - 10 - 2019 - Ondanks wat minder deelnemers Klompkesilen is weer een succes

    Peter Tolsma 

    http://www.workum.nl/images/upload/workum10/8207.jpg
    Foto Jenny Bouma. Klik op foto voor meer foto's van Jenny
    Zaterdag 19 oktober heeft een aantal kinderen uit Workum, maar ook uit 'verre streken', weer meegedaan aan het jaarlijkse Klompkesilen. Het is een van de vaste activiteiten die bij Liereliet horen. Er waren dit jaar helaas maar acht schippers en hun maten die de klompen wilden laten varen, maar de kwaliteit van de schepen was buitengewoon. De een nog fraaier uitgedost als de ander. Dat was natuurlijk gedaan om kans te maken op de prijs voor de mooiste zeiklomp. Uit eindelijk vond het publiek door middel van een enquête dat Ines de Haas deze prijs meer dan verdiend had.

    Haar klomp heeft ze zelf in een soort van ‘glas in lood techniek' met heel veel kleur geschilderd. Het resultaat had zowel iets Jugendstil-achtigs als iets Mondrianistisch. Er stond zaterdag een mooi windje dat precies in het verlengde van de Djippe Dolte waaide. Daardoor ging de race heel voorspoedig. Deze keer voeren de scheepjes bijna allemaal meteen van de ene naar de andere oever, zonder dat ze door valse wind vlak voor de wal zich weer omkeerden en een hele verkeerde richting op gingen. Natuurlijk waren er weer de nodige 'loef wijkt voor lij'-conflicten, en zelfs een 'bakboord- stuurboord' kwestie, maar alles kon zonder protesten worden opgelost.

    De race kon eigenlijk achter elkaar doorgaan al moest er even gepauzeerd worden voor een paar voorbijvarende schepen. Het weer zat ook geweldig mee omdat de druilregenbuien van de ochtend door een mooie droge voormiddag werden gevolgd. Dankzij de belangeloos ter beschikking gestelde geluidsinstallatie van Klaas Folkerts kon er een goed verslag worden gegeven aan het publiek dat op de wal langs de Dolte stond.

    De prijzen in de wedstrijd waren voor Jan van Klink, Hanna de Lange en Tina de Lange. De prijs voor het mooiste lied, de wacht voor de klomp, ging dit jaar naar Nynke Visser en Benthe Terpstra die samen een prachtig lied hadden gemaakt over hunsuper snelle klomp en het plezier in het Klompkesilen. Zij hadden dat lied als 'vracht' aan boord van hun klomp gebracht en zongen het uit volle borst later in de Vermaning. De Loden Kiel, de prijs waarom alles draait en die wordt gewonnen door de snelste klomp met de mooiste wacht, was dit jaar weer voor Hanna de Lange. Stralend nam ze de kiel in ontvangst en drapeerde hem over haar schouders! De andere prijzen, de zwaardjes van ijzer met inscriptie en het roertje, zijn ook dit jaar weer gemaakt door de smederij In de Begine onder leiding van Cees Ras. Hulde daarvoor, want elk jaar zorgen de mensen van de smederij ervoor dat deze begeerde trofeeën weer kunnen worden uitgereikt.

    Met een prachtige voorstelling van Nanne en Ankie en van de 'Onstuimige Schuimers' werden alle kinderen, familie en bekenden na afloop van de race vergast in de goed gevulde Vermaning. Het was een gebeuren dat uitstekend was afgestemd op de jeugd en waarin door iedereen fantastisch werd meegezongen. Alle dingen als het klompzeil-lied, de kaketoe Loe en een roeilied door de Amerikaanse Johnson Singers kwamen aan de orde! Het was dus weer een gezellige en spannende middag voor iedereen waarvoor aan het slot ook dank  werd gewaagd voor alle medewerkers. Nou die kregen ze, want er werd afgesloten met een heel  luid applaus voor hen.
    Ondanks de geringe deelname was toch Klompkesilen 2019 een succes!
    Bron: workumer krant FRISO



    << Terug
    Touristinfo

    Bouma kraanverhuur    Organische meststoffen Culterra    
    Makelaardij P.J. de Jong    Hunia's Drukkerij    
    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    Glashandel Sneek    
    Op de hoek van de stal    link naar groenbloem    
    Touwspecialist    Thijs van der Meer Slagerij    
    Jopie Huisman Museum    Fasion by Fre    
    NEDCAD