20 - 04 - 2019 - Fysiotherapie Schuurs 10 jaar

Van links naar rechts Gelke Talsma, Tineke Zuiderbaan, Clemens Schuurs, Anna Marco van Bruggen en Fenna Hoekstra.
Clemens Schuurs en Anna Marca van Bruggen werken vanuit Workum en Balk al 10 jaar samen onder verschillende praktijknamen. In de afgelopen 10 jaar is de praktijk van klein en lokaal naar groter en regionaal gegaan. Nu Tineke Zuiderbaan mede-eigenaar is geworden, heeft de praktijk één nieuwe naam gekregen: FYsiotherapie de Marren. De samenwerking is hecht en patiënten merken dat de onderlinge afstemming goed is. Diverse specialisaties In de praktijk zorgen ervoor dat we mensen goed kunnen helpen bij klachten in het bewegen. Zeker nu de kinderffsiotherapie erbij is gekomen, kunnen mensen van 0 tot 100 bij Fysiotherapie de Marren terecht, vertellen de eigenaren trots.
Anna Marca: "We ontvangen patiënten uit de hele Friese Zuidwesthoek en zelfs nog van daarbuiten. We bedienen vanuit onze praktijk in Workum mensen uit de regio Bolsward en Sneek en vanuit onze vestigingen in Balk zien we patiënten van Stavoren tot Woudsend. We merken dat de regiokring steeds groter wordt. Hoe dit komt? Vooral door mond tot mond reclame. We Proberen het hele fysiopakket aan te bieden. Laatst zei een patiënt: Jullie zetten net dat stapje harder.' Een groter compliment kun je niet krijgen, maar daar doen we ook elke dag ons best voor."
Bij Fysiotherapie de Marren kan de patiënt terecht voor een breed scala aan klachten. Clemens is manueel therapeut. Dit houdt in dat hij is gespecialiseerd in gewrichten en de wervelkolom.
Patiënten met acute en langer bestaande klachten, vaak gerelateerd aan de wervelkolom, komen bij Clemens uit, Hij geeft aan dat zijn aanpak breder is dan alleen manuele therapie. "Ik Probeer de patiënten ook zoveel mogelijk te coachen en vind het belangrijk om tijdens m'n behandelingen kennis over te dragen. Dat doe ik door te vertellen hoe de klacht mogelijk is ontstaan, wat de risico's zijn die de klacht in stand houden en hoe je de belasting van het lichaam kunt doseren."
Anna Marca is gespecialiseerd in neuro-revalidatie, je kunt dan denken aan het oefenen met mensen die een beroerte hebben gehad, MS of Parkinson hebben of een hersentumor. Daarnaast geeft zij adem- en ontspanningstherapie. Samen met de patiënt zoeken naar wat wél kan, is de rode draad in haar werk.
De praktijk is uitgebreid met een nieuw specialisme: kinderfosiotherapie. Tineke Zuiderbaan behandelt kinderen op zowel scholen als in de Praktijk. "Mijn behandelingen richten zich op de motoriek van kinderen. De ontwikkeling van het bewegen is heel belangrijk voor kinderen, Dit wordt vaak onderschat, terwijl een goede ontwikkeling de basis is voor complexere vaardigheden zoals schrijven en sporten. Een goede motorische ontwikkeling is ook belangrijk voor je kwaliteit van bewegen. Als kinderen bijvoorbeeld in plaats van kruipen gaan billenschuiven, kan dit mogelijk problemen geven in de toekomst, maar dit wordt niet altijd beseft," aldus Tineke.
Daarnaast werken ook Gelke Talsma en Fenna Hoekstra bij Fysiotherapie de Marren. Gelke is sportfysiotherapeut en werkt inmiddels 2,5 jaar in de praktijk. Hij werkte voorheen als fysiotherapeut bij SC Heerenveen. Gelke deed de masteropleiding Sportfosiotherapie. Hij revalideert en behandelt veel sporters met blessures. Hij is specialist in het achterhalen van de oorzaak van de aan de sport gerelateerde klacht. Fenna werkt 1,5 jaar in de praktijk en is gespecialiseerd in Dry Needling. Dit is een behandelmethode waarmee de fysiotherapeut langdurige, vaak stekende pijn effectief kan behandelen. Fenna ziet ook mensen die langer moeten revalideren na bijvoorbeeld het krijgen van een nieuwe heup of knie. Tijdens de herstelperiode geeft Fenna hun het vertrouwen om weer stappen vooruit te durven maken. Een goede samenwerking tussen de fysiotherapeut en patiënt is heel belangrijk, vertellen de collega's. Mensen kunnen in principe zonder verwijzing naar de fusiotherapeut. Motivatie en willen oefenen om beter te worden helpt daarbij, samen met de therapeut zoeken naar mogelijkheden om te herstellen. De patiënt kent zichzelf het beste, de therapeut kan vervolgens mogelijkheden aanbieden om te werken aan herstel en zo kom je samen een heel eind.
"Soms gebeurt het dat we de kwaal niet kunnen oplossen omdat de oorzaak misschien ergens anders ligt. We overleggen dan bijvoorbeeld met de huisarts of andere betrokken hulpverleners. We voelen ons betrokken en proberen ons in te leven in de patiënt. Zo begeleiden we ook ruiters, maar je kunt een ruiter pas écht goed begeleiden als je weet wat het is om op een paard te zitten. Daarom nam Clemens in het verleden eerst een aantal paardrijlessen. Misschien is dat het stapje harder waarover die patiënt het had."
Tineke is moeder van een 1-jarig zoontje en merkt dat dit haar ook helpt bij haar werk. "Ouders met een hulpvraag begrijP ik misschien net iets beter doordat ik deze vragen soms zelf ook tegenkom. Laatst zei een leerkracht dat een kleuter die ik behandel zichtbaar verbeterde. Hij huilt minder in de klas en staat steviger in zijn schoenen. Onlangs vertelde een kind dat een klasgenootje eindelijk goed kon lezen wat hij had opgeschreven. Daar doe ik het voor!
Sinds deze maand hebben we ook een praktijk in Oudemirdum. Zo sluit ons werkgebied nog mooier aan. We houden daar zitting in het multifunctioneel centrum lt Klif, samen met huisartsen en een diëtiste." Meer informatie over Fysiotherapie de Marren staat op www.fysiotherapiedemarren.nl.
Bron workumer krant FRISO
<< Terug
|