HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 07 - 12 - 2016 - Plannen multifunctioneel gebruik ijsbaan gaan door

    Plannen multifunctioneel gebruik ijsbaan gaan door

    Durk de Boer

    De plannen om de Workumer ijsbaan ook geschikt te maken voor het beoefenen van diverse buitensporten kunnen doorgaan. Dit bleek vrijdagavond tijdens de jaarvergadering van de ijsclub Workum. Toen voorzitter Durk de Boer jl. vrijdagavond om 20.00 uur de vergadering van de vereniging met een hartelijk ‘Wolkom’ opende voor een bijna volle zaal, was de angst van het bestuur dat er minder opkomst zou zijn nu de vergadering op een vrijdagavond was uitgeschreven erg snel verdwenen. Een traditioneel volle bak dus en dat maakt de ijsclubvergadering uniek in Workum, maar ook in heel Friesland. Voordat met het afwerken van de agenda werd gestart vroeg de voorzitter een moment stilte in verband met het overlijden van Eelkje Galema en Cor Hunia. Eelkje beheerde en onderhield zo'n 8 jaar de ledenadministratie van de club. Cor Hunia kennen we natuurlijk van zijn altijd in de winterperiode (maar niet alleen dan) zo aansprekende foto's en verslagen van de jaarvergaderingen van de ijsclub in de Friso.

    De nieuwe secretaris Sander Bouma las de notulen en het verslag van de jaarvergadering 2015/201 6 voor. Door een oorverdovend applaus werd duidelijk dat de leden hier helemaal niks aan toe te voegen hadden! Ook het financiële agendapunt kende weinig of geen oponthoud in de strakke voortgang van de vergadering. De cijfers van Wiebren Koopen waren perfect opgeteld, afgetrokken en gedeeld en dat op een degelijke en deskundige manier, zodat ook de kascommissie niks anders kon doen dan ook haar goedkeuring hieraan te geven.

     

    Hierna kwam wel een punt aan de orde dat extra aandacht van de aanwezigen vroeg. En wel de op stapel staande plannen om de huidige ijsbaan om te bouwen tot een plek waar diverse buitensporten zullen kunnen worden beoefend. Dit plan is opgesteld door de commissie buitensporten onder leiding van Theunis Wouda en Paulus Folmer. Zij en het bestuur brainstormen al langere tijd over dit mooie project, maar belangrijk was dat ook de leden zich hierachter zouden kunnen scharen. Om het helder en goed bij de leden binnen te laten komen had de ijsclub de gastspreker van de avond, Jan Oostenbrug, bereid gevonden om de presentatie met beelden en woorden voor te dragen aan de vergadering. Met veel passie en nadruk leggend op de vooral positieve verbetering dat dit plan voor sportend Workum en natuurlijk de ijsclub zal kunnen betekenen, wist jan Oostenbrug de aanwezigen dit mooie plan te laten ondersteunen, zodat het bestuur verder kan gaan met de ontwikkeling en mogelijke realisatie hiervan.

    Na de pauze kwam, na het prachtige welkomstlied dat Jan Nota (als zanger tijdens de vergadering invaller voor de verhinderde Sipke de Boer) voor hem had gezongen, Jan Oostenbrug opnieuw aan het woord. Met een vrije rol voor zijn verhaal, zo vertelde hij met luide stem de aanwezigen. Ondersteund door prachtige fotobeelden aangaande natuur en ijssport. Minstens een half uur lang was het de stem van Jan Oostenbrug die met zijn verhaal de aanwezigen in de greep van een hopelijk komende ijswinter hield. Een prachtige vertelling en de circa 105 aanwezigen konden dit waarderen en ondersteunden dit met een daverend applaus toen Jan aan het einde van zijn betoog was gekomen. Van de club was een bos bloemen en een grote fles Berenburg het 'praatloon' voor deze bijzondere gastspreker.

    Aan het slot van de vergadering riep voorzitter Durk de Boer ook nog even Trudi en Jacob, de binnen afzienbare tijd vertrekkende beheerders van de Klameare, naar voren. Met bloemen en eveneens Berenburg werden ook zij bedankt voor hun aandeel in de vele vergaderingen die ijsclub Workum in de Klameare heeft mogen houden. Ook voor hen was er een prachtig afscheidslied, gezongen door Jan Nota, voor de door hen verrichte diensten in gemeenschapshuis de Klameare!

     

    Bron: workumer krant FRISO



    << Terug
    Touristinfo

    Makelaardij P.J. de Jong    Klameare Workum    
    Tapijthal Workum    Fasion by Fre    
    Op de hoek van de stal    De Jong Workum Financieel Advies    
    Jopie Huisman Museum    NEDCAD    
    Hunia's Drukkerij    link naar groenbloem    
    Glashandel Sneek    Roelof Fopma    
    Organische meststoffen Culterra