23 - 11 - 2016 - Evensong
Martini Jongenskoor op 4 december in Gertrudis
 Foto Sneeker Nieuwsblad
Het Martini Jongenskoor voert op zondag 4 december een Evensong uit in de Grote of Sint Gertrudiskerk in Workum. Het is een Evensong toegesneden op de tijd van het jaar: een 'Festival of Nine Lessons and Carols for Advent’. Het begint om 16.00 uur. Het concert heeft de vorm van een Adventsdienst met veel koormuziek. lezingen en gezongen gebeden. Het Martini Jongenskoor zingt onder andere het prachtige Magnificat in d van Thomas Attwood Walmisley. Klaske Deinum zorgt voor de begeleiding van het koor en een eigen muzikale invulling van het programma.
Wie in Engeland de kathedralen bezoekt wordt verrast door de rijke muzikale traditie die daar heerst. Op verschillende momenten van de dag zijn er vieringen, waaraan het kathedrale jongenskoor meewerkt en waar op een hoog niveau wordt.
Aan deze mooie traditie refereert het Martini Jongenskoor Sneek wanneer het zijn 'Lessons and Carols' ten gehore brengt. De 'Lessons and Carols for Advent’ kwamen aan het eind van de 19e eeuw in zwang. Het is de muzikale voorbereiding op het Kerstfeest. In alle kathedralen en kerken van het land vinden deze Festivals in de weken voor Kerst plaats. De formule is aantrekkelijk met veel muziek, gedeeltelijk in samenzang en daarbij meest korte Bijbellezingen die zich toespitsen op de komst van de Messias.
Trevor Mooijman die gepokt en gemazeld is in de Engels koortraditie en vaak met gastkoren in Engeland optreedt, leidt het Martini Jongenskoor in werken van Charles Wood, Harold Darke, Malcolm Archer, John Tavener, Thomas Ravencroft, Felix, Mendelssohn en andere componisten. De Sint Gertrudiskerk vormt met zijn fraaie interieur en mooie akoestiek een ideale entourage voor dit gebeuren.
Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|