06 - 09 - 2016 - Friese kunstenaars
Friese kunstenaars verleden tot heden in Workum
Om alle musea, galeries en ateliers met elkaar te verbinden zijn wij bezig een “permanente kunstroute” door Workum heen te realiseren met als thema Friese kunst.
Uitgangspunt: Kunstenaars die geboren zijn in Friesland en geëxposeerd hebben en/of in collectie van musea zijn opgenomen.
Door de stad heen zijn en worden de gekozen werken aangebracht op kunststofpanelen (60x40 cm).
Dit heeft als doel het vergroten van de aantrekkelijkheid van Workum als kunst & cultuurstad. Deze activiteiten zijn natuurlijk ook gericht op CH2018 (Culturele Hoofdstad).
Door alle medewerking van musea en kunstenaars kunnen wij starten met 25 panelen in een mix van recente- en oudere werken van Friese kunstenaars. We hopen in de komende jaren dit traject verder uit te breiden.
Onderstaand een greep uit de kunstenaars waar we werk van hebben of toestemming om werk te gebruiken.
Eelke Jelles Eelkema; Christoffel Bisschop; Maerten Boelema; Jacob Adriaensz. Backer; Wybrand de Geest; Simon Ydes Keizer; Wigerus Vitringa;
Dirk Piebes Sjollema; Ids Wiersma; Lourens Alma Tadema; Willem van Althuis; Pier Pander; Abraham van den Tempel;
Christiaan Kuitwaard; Jan Snijder; Alger Mensma; Jopie Huisman; Jacob Sibrandi Mancadan; Margareta de Heer; Klaas Koopmans; Pier Feddema; Gerrit Offringa.
Werken of toestemming binnen via:
· Rijksmuseum, Amsterdam
· Mauritshuis, Den Haag
· Hermitage, Petersburg Rusland,
· Fries museum, Leeuwarden
· Fries Scheepvaartmuseum, Sneek
· Museum Dr8888, Drachten
· Musée des beaux-arts de Reims
· Jopie Huisman Museum
· Erven van kunstenaars
· Werk rechtstreeks via kunstenaars.
Tijdens de Open Monumentendagen op zaterdag 10 en zondag 11 september kunt U deze kunstpanelen door het centrum van Workum al bewonderen.
Dit project is mede mogelijk gemaakt door gemeente Súdwest-Fryslân, Stichting Jonkvrouwe J.E.J. Bas Backer, Stichting Stadsburgerweeshuis Workum en fotografie Rik Denekamp.
<< Terug
|