31 - 03 - 2016 - Walkant op Oarder
Walkant op Oarder
 Klik op foto voor meer foto's van Henk Gorter
Walkant op Oarder
Begin 2016 is Cnossen Infra bv in samenwerking met de Gemeente Sudwest Fryslân, Pastiel en Jobz-On, het Social Return project “Walkant op Oarder” gestart. Middels het aanbieden van een opleiding, benodigde certificaten en werkervaring, zullen de aspirant waterbouwers worden klaar gestoomd voor een mooie toekomst in de Waterbouw. Structurele arbeidsparticipatie is dan ook het doel van dit project. Tijdens de eerste weken van het project wordt naast opleidingen en cursussen ook gewerkt aan het assembleren van de schotten ten behoeve van de walbeschoeiing in Workum. In totaal gaat het om 250 meter beschoeiing gemaakt van hardhout dat door de waterbouwers inmiddels zijn geplaatst. Gevolg was, dat de steigers aan de Dolte verwijderd moesten worden.
Gedurende het jaar zullen de aspirant waterbouwers zowel theoretisch en praktisch worden begeleid door een gediplomeerd leermeester. Daarnaast zal het gehele jaar een jobcoach de individuele waterbouwers begeleiden om zo een goede basis te leggen voor de toekomstige betrekking.
Om de waterbouwers te laten proeven aan de materialen waarmee zal worden gewerkt, hebben in februari een tweetal excursies plaats gevonden. In de ochtend stond de excursie naar Lankhorst Recycling op het programma. Enthousiast werd door een medewerker van Lankhorst verteld over de verschillende soorten kunststoffen en de toepassingen daarvan. Op deze manier hebben de waterbouwers kunnen zien en voelen waarmee zal worden gewerkt.
In de middag was een uitstapje naar Houtzaagmolen “de Rat” te IJlst geregeld. Onder de indruk van de werking van deze oude molen en de ‘snelheid’ waarmee het hout werd gezaagd, werd kennis genomen van de verschillende soorten hout en de technieken van de houtzagerij.
Mede door deze twee interessante excursies hebben de waterbouwers een goed beeld gekregen van de materialen die ze zelf gaan gebruiken in de werken.
<< Terug
|