27 - 01 - 2016 - Voorstelrondje bestuur De Nije Rolpeal
Voorstelrondje bestuur De Nije Rolpeal

Het bestuur van De Nije Rolpeal heeft er zin in. Vanaf links Johan Dijkstro, Anja van Wigcheren-de Boer, Gert de Vries, Pé de Jong en Lammert Fopma. Jan Nagelhout ontbreekt op deze foto.
Een sporthal en zwembad besturen. En dan ook nog eens de hele nieuwbouw begeleiden. Dat is geen gemakkelijke taak. Voor De Nije Rolpeal, dat in handen komt van de Workumer gemeenschap, is er dus een bestuur bij elkaar gezocht dat zeer kundig is en weet waar het aan begint. Diversiteit is belangrijk voor het nieuwe bestuur. Zo zijn er twee bestuursleden met specifieke kennis en ervaring in grote bouwtrajecten. Ook is er één bestuurslid voorgedragen door de verenigingen die gebruik maken van de sporthal en is er één bestuurslid voorgedragen vanuit het zwembad. Dat noemen we de droge en natte sport. We wilden graag een mengeling in leeftijd, man of vrouw en zowel mensen van binnen als van buiten Workum," aldus Henny de Jong, één van de inwoners die het nieuwe bestuur heeft geselecteerd. En dat is ook gelukt, zo lopen bijvoorbeeld de leeftijden in het bestuur uiteen van 39 jaar tot 71 jaar. Uiteindelijk zijn er zes bestuursleden gevonden die allemaal een band hebben met de Rolpeal en Workum en die er samen vertrouwen in hebben dat ze deze klus kunnen klaren. Naast de be stuursleden die zich hieronder voorstellen, zal er binnenkort een secretaris worden toegevoegd aan het bestuur. Ook zijn er twee adviseurs die het bestuur bijstaan: Johann Koenis als architect en Jacob van der Valk op het terrein van de subsidies. Lammert Fopma, voorzitter Lammert woont in Koudum en is samen met zijn vrouw eigenaar van Pitch & Putt Golf aldaar. Hij is geboren vlakbij Workum, in Nijhuizum namelijk, en heeft zelf leren zwemmen in de Rolpeal. "Mijn oudste twee kinderen hebben hun diploma gehaald in huidige Rolpeal. Het is geweldig dat de jongste dadelijk in De Nije Rolpeal kan afzwemmen." Pé de Jong, penningmeester Pé is makelaar in Workum, waar hij ook woont. Pé ging vroeger al met zijn kinderen zwemmen in de Rolpeal en wil nu bijdragen aan een leefbaar Workum. "lk vind sport heel belangrijk. Het moet voor iedereen bereikbaar zijn. Dat is goed voor de leefbaarheid en het voorzieningsniveau van Workum en de regio!" Johan Dijksta, bestuurslid natte sport Johan is al jaren zeer actief betrokken bij het behoud van de Rolpeal. Zelf heeft hij in zijn jeugd op landelijk niveau gezwommen en hij is nu zwemtrainer bij de zwemclub in Workum. In het dagelijks leven is hij ondernemer in de bouw. "lk zie het als mijn taak dat we straks met elkaar een mooi nieuw sportcomplex realiseren, waarbij alle natte sporters, maar ook de droge sporters er zeker de komende 40 jaar fijn en goed kunnen sporten." Anja van Wigcheren-de Boer, bestuurslid droge sport
Anja woont in Workum en werkt in Koudum als docent Nederlands. Als kind was ze lid van de gymnastiekvereniging en zwemvereniging. Ze is 36 jaar lid geweest van SVW volleybal. "Sport heeft mijn leven verrijkt, het geeft je vrienden voor het leven. Ik hoop dat iedereen straks in de nieuwe accommodatie kan genieten van sport op alle niveaus, van spannende wedstrijden, of even heerlijk kan ontspannen in het nieuwe zwembad."
Jan Nagelhout, bestuurslid realisatie
Jan is oprichter en eigenaar geweest van Staalbouw Nagelhout Bakhuizen, waarmee hij grote projecten door heel Nederland heeft mogen doen. Hij woont in Workum en wil zich inzetten voor de stad. " Ik geef graag mijn medewerking aan het project De Nije Rolpeal, met als doel een goede voorziening voor de inwoners en vooral de jeugd van Workum en omstreken."
Gert de Vries, bestuurslid realisatie
Gert woont sinds 1996 in Workum en is directeur en mede-eigenaar van Adonin BV. waarmee hij advies geeft voor weg- en waterbouw. Zijn kinderen en echtgenoot sporten in de Rolpeal. Zowel badminton als zwemmen en voetbal. "Belangrijk voor mij is dat we Workum leefbaar houden voor de toekomst." Het bestuur kan natuurlijk ook rekenen op de hulp van vele vrijwilligers. Enerzijds de vrijwilligers die nu al actief zijn rondom de Rolpeal, in de verenigingen. Maar ook van de mensen die dit voorjaar hebben aangegeven graag hun handen uit de mouwen te willen steken. Want De Nije Rolpeal is voor heel Workum en omgeving, van en door de bevolking.
Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|