18 - 06 - 2015 - Bewegen op water
Wethouder Durk Stoker heeft op 30 maart het startsein gegeven voor het project Bewegen Op Water in de gymzaal van het Heechus in Heech. De stichting Bewegen Op Water en de buurtsportcoaches van de gemeente Súdwest-Fryslân hebben een tweejarig programma ontwikkelt om jongeren enthousiast te maken voor watersporten. Het project start dit jaar in de regio Heeg, Sneek, Makkum en Workum en is mogelijk gemaakt met subsidie van NOC/NSF.
Ondanks het vele recreatiewater in de gemeente Súdwest-Fryslân, merken we dat jongeren in verhouding weinig watersporten. Door het project Bewegen Op Water willen we daar verandering in brengen. De projectmedewerkers helpen watersportverenigingen bij het samenstellen van een aantrekkelijk sportaanbod voor en het werven van jongeren. ‘Laat jongeren de watersport ervaren, pas dan kunnen ze ervan gaan houden’ aldus wethouder Stoker.
Watersport in de gymzaal. Het programma bestaat uit drie onderdelen. Van indoor, naar outdoor en vervolgens naar de watersportvereniging via de watersportknipkaart. Buurtsportcoaches geven samen met de stichting Bewegen op Water watersportgymlessen op basisscholen. Kinderen kunnen zo kennis maken met zeilen, windsurfen, suppen (stand up paddling) en kajakken in de gymzaal van hun eigen school. Daarna gaan de kinderen tijdens de watersportdagen het water op om het geleerde in praktijk te brengen. Volgens Alie Maaike Nagelhout, projectleider Bewegen Op Water, worden zo vele potentiële jonge watersporters bereikt. Jongeren die door de gymlessen enthousiast zijn geraakt, kunnen een watersportknipkaart krijgen. Zij kunnen dan drie keer naar een watersportvereniging. Zo kunnen zij kennismaken met de sport bij een vereniging.
Afgelopen maandag 8 en dinsdag 9 juni waren de scholen van Workum aan de beurt. Met veel enthousiasme hebben de kinderen meegedaan aan de verschillende disciplines zoals eerder beschreven. Het meest moeilijke van de vier disciplines was het surfen. Vooral het zeilen was een favoriete bezigheid. Klik op onderstaande foto voor neer foto's van Henk Gorter

<< Terug
|