HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 01 - 06 - 2015 - Themamiddag: Kunst Verbindt

     

     

     

     

     

    http://www.workum.nl/images/upload/workum10/4634.jpg

    Verslag Themamiddag: Kunst Verbindt, vrijdag 29 mei 2015

    Schilderen en tekenen was voor Jopie net zoiets als ademen: hij moest gewoon. Dat was ook de rode draad bij de kunstenaars/ontwerpers die deze middag aan het woord waren voor de ruim 50 belangstellenden: ze willen gewoon, en dóen het: werken vanuit hun idealen. Mooie dingen maken, graag samen met andere mensen, soms wildvreemden.

    Dat trof: het museum wil, zeker na de grondige verbouwing, graag vernieuwen. Door niet alleen de kunst van Jopie Huisman en zijn verhalen te tonen, maar ook mensen te ‘verbinden’ aan zijn werk en levensfilosofie. En door zich aan die mensen te verbinden, bijvoorbeeld via tijdelijke exposities, waarvoor al een speciale ruimte in het museum is bestemd. De kracht van de levensfilosofie van Jopie, geworteld in mededogen en liefde voor het waardeloze en de menselijke waarde, zijn liefde voor de streek. Zijn thema’s spelen rond gemeenschap en diversiteit, natuur en cultuur, stad en platteland.

    Dat sluit naadloos aan bij de ambities van Europese Culturele Hoofdstad 2018, dat als haar belangrijkste doel heeft om de regio te versterken, door mensen in Friesland via ‘Iepen mienskippen’ te verbinden en te versterken, via cultuur. Met elkaar, en met mensen elders in Europa, aldus Jelle Burggraaff, van team Leeuwarden-Fryslân 2108, die de achtergrond, opzet en aanpak van de 41 projecten toelichtte.

    De Tasmaanse Aukje Boonstra, Friezin om utens en Jopie-fan, liet zien wat zij maakt van gebruikt textiel en hoe zij ‘down under’ samenwerkt met vakbroeders en –zusters, onder andere tijdens jaloersmakende ‘bush camps’, wild-kampeer-en-creëerpartijen ergens in de bush. Haar verbondenheid met Fryslân blijkt niet alleen uit de prints die ze maakt behulp van drukplaten uit de drukkerij van Jongbloed (haar vader werkte daar), ze heeft zelfs een eigen versie gemaakt naar het ‘Roodbaaien hemd’ van Jopie.

    Plasticsoep-bestrijder en Groningse Agnes Bakker, werkzaam voor het Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IV) was verbaasd dat ze Jopie Huisman niet kende, “(…) terwijl ik zijn filosofie al lang uitoefen!”. Met haar Soep & Brei café werkt ze met heel veel (groepen) mensen en heel veel gebruikte plastic tassen aan decor voor het festival Welcome to the village. Een van die breiende vrijwilligers is ‘Creative Co-creator’ Joke Lunsing, die werkt bij de Noordelijke

    Hogeschool. Waar de meeste studenten van Communicatie en Multimediadesign zich bezighouden met huisstijlen en websites, houden haar studenten Ebe en Dempsey, die ook mee zijn, zich bezig met ontwerpen gemaakt van waardeloos materiaal. Zoals gloeilampen met micro-tuintjes, en dito flesjes aan een ketting. Toen Joke hoorde over het dreigende uitsterven van de bij, kon ze daar niet van slapen. “Ik was helemaal klaar met ‘money-driven’ opdrachten! Ik besloot dat ik vanaf dat moment alleen nog ‘honey-driven’ wilde werken.” Oftewel: aan wat past bij haar idealen voor een betere en mooiere planeet. Samen met Atelier Het Kleine Huis bouwt ze, ook weer met vrijwilligers, aan de de ‘Felt Beehive’, een viltkoepel voor evenementen en voorlichting.

    De letterlijk grootste vorm van ‘community art’ werd toegelicht door Esmeralda de Vries. Haak je aan? Haken is verbinden heeft als officiële doel om in 2018 de grootste deken ter wereld klaar te hebben: daarvoor zijn 10.000 van ‘granny squares’ gehaakte dekens nodig. Gestart met steun van zorginstelling Palet en de gemeente Leeuwarden, hebben al tientallen groepen hun eerste dekens af. Het inofficiële maar belangrijker doel, is dat de saamhorigheid is versterkt met de mensen die aan de dekens werken, of zoals die dat zelf formuleren: “We delen niet alleen de wol, maar ook onze levensverhalen”. Iepen Mienskip!

    Dat gebeurde ook letterlijk deze middag: in de pauze pakten veel van de gasten haaknaald of breinaalden en gingen aan de slag, wat zowel jolig als serieus maakte, en dat was nou net de bedoeling.

    Wethouder Mirjam Bakker gaf aan dat de gemeente Súdwest-Fryslân volop wil aanhaken op Culturele Hoofdstad en initiatieven als van vanmiddag toejuicht en graag faciliteert. De gemeente roept mensen in de hele regio op om op een of andere manier mee te doen. De gemeente heeft binnenkort een speciale website gereed waar mensen terecht kunnen.

    Directeur Zwier Kroese concludeerde dat er genoeg aanknopingspunten zijn om in overleg met de gemeente en met de Stichting Lwd18, wellicht in verbondenheid met de deelnemers van vandaag, een goede rol voor het museum in te vullen. Een volgende themabijeenkomst gaan we daarop nader in.

    In de nazit werd niet alleen gebreid, gehaakt en een drankje genuttigd, maar werden ook volop nieuwe plannen gesmeed. Kunst Verbond!

     



    << Terug
    Touristinfo

    NEDCAD    Jopie Huisman Museum    
    Glashandel Sneek    Touwspecialist    
    Workumer Jachtservice    link naar groenbloem    
    Organische meststoffen Culterra    Bouma kraanverhuur    
    Roelof Fopma    Fasion by Fre    
    Klameare Workum    Tapijthal Workum    
    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema