09 - 04 - 2015 - Workum1 pakt periode

Het behalen van de periodetitel en daarmee het toetje van de nacompetitie werd uiteraard uitbundig gevierd.
Afgelopen zaterdag stond voor Workum 1 de inhaalwedstrijd tegen Waterpoort Boys (WPB) in Sneek op het programma. Na een verliespartij tegen koploper Nijland en een gelijkspel tegen directe concurrent DWP was het voor de Workumers zaak om weer eens drie punten bij te Iaten schrijven. In de wetenschap dat een gelijkspel voldoende zou zijn voor het winnen van de tweede periode, won het vlaggenschip van onze vereniging in Sneek afgetekend: 0-4.
Trainer Hoekstra was bij de wedstrijdbespreking duidelijk over de te hanteren strijdwijze deze middag, namelijk spelen voor de winst. Hiervoor werden dezelfde elf spelers als vorige week de wei ingestuurd. Zo'n honderd meegereisde supporters zagen de roodhemden goed aan de wedstrijd beginnen. Na een actie over de rechterkant van het veld kwam de bal in de zestien bij Jordy Heeres. De man die de laatste weken prima staat te spelen draaide knap weg en de bal leek na zijn doelpoging een prooi voor de Sneker keeper te worden. Het speeltuig werd echter van richting veranderd en waaide het doel in, waardoor de Workumers al na 7 minuten op een 0-1 voorsprong kwamen.
Het voetbal speelde zich vervolgens vooral op het middenveld af zonder dat beide ploegen echt voor gevaar wisten te zorgen. Verder dan een mislukte vrije trap en een door keeper Kuipers onschadelijk gemaakte lob kwam de thuisploeg niet. Omdat ook de WPB verdediging niet echt meer in de problemen kwam gingen de ploegen met een 0-1 ruststand aan de thee.
Na de rust een strijdend WPB dat zich vooral met enkele harde charges en het nodige verbale geweld richting de Workumers wist te onderscheiden. De thuisploeg probeerde de gelijkmaker te forceren, maar de Workum defensie kwam in deze fase nauwelijks in de problemen. Het beslissende moment in de wedstrijd kwam na een uurspelen. Na zwak verdedigen van de thuisploeg en een weifelend optreden van de Sneker doelwachter was Jordy Heeres er als de kippen bij om de bal handig met de borst mee te nemen. Waar Heeres het lederen speeltuig voor het intikken had, werd hij door de keeper naar de grond gewerkt. Scheidsrechter Beens kon niet anders dan de rode kaart te tonen en de bal op de stip te leggen. Aanvoerder JelIesma wist hier wel raad mee en schoot de 0-2 tegen de touwen.
Tegen tien Snekers kwam Workum eindelijk aan het voetballen toe en wist het de buitenspelers te bereiken. Een prima actie van Rick Demmer stelde Jurgen Buma in staat om de derde Workum treffer van deze middag te maken. De thuisploeg ontbeerde stootkracht waardoor de Workumers het restant van de wedstrijd probleemloos op de been bleven. Achterste man Ybema strooide nog wat extra zout in de Sneker wonden door zwevend in de lucht met een mooie kopbal de 0-4 aan te tekenen.
Zonder echt groots te spelen weet Workum met deze overwinning opnieuw een periodetitel in de wacht te slepen. Met nog vijf wedstrijden te spelen zijn de Workumers hiermee gegarandeerd van een toetje aan het einde van het seizoen. Deze week wordt, zoals u ongetwijfeld weet het 7S-jarige jubileum van onze voetbalvereniging gevierd. Zaterdag 11 april ontvangt Workum Lucky Ajax, aftrap 17.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via kaartjes 75jaar@gmail.com of telefonisch via 06-46200955.
Sjerp-Jan Hofman
Bron: workumer krant FRISO
<< Terug
|