15 - 09 - 2013 - Animatiefilm voor de kleintjes
Animatiefilm voor de kleintjes
en bestseller verfilming ‘s avonds
Deze week is het de derde woensdag van de maand en dus is het Filmtheater Workum weer open voor jong en oud, ’s middags en ‘s avonds!
Om 16:00 uur wordt een grappige Zweedse animatiefilm gedraaid gebaseerd op de boeken van Jujja Wieslander, die geïllustreerd zijn door Sven Nordqvist, die weer bekend is van Pettson & Findus (alle leeftijden, 78 minuten, Nederlands gesproken).
Voor een nieuwsgierige koe zijn er in de wereld heel veel dingen te ontdekken en avonturen te beleven. Mama Moe wil alles leren: in bomen klimmen, fietsen, schommelen, een boomhut bouwen... Haar beste vriend Kraai begrijpt het niet: waarom beseft Mama Moe niet dat ze een koe is? En koeien moeten niet fietsen; ze moeten gras eten en dwaas in de wei voor zich uit staren! Maar Mama Moe luistert niet. Ook
al heeft Kraai nog nooit zo'n eigenwijs beest ontmoet, toch moet hij toegeven dat je met deze gekke koe een hoop lol kunt maken.
www.cinekid.nl: ‘Mama Moe de koe wil graag alles leren. Kraai vindt dat maar raar. Een koe fietst toch niet! En een kraai en een koe kunnen ook geen vrienden zijn. Maar spelen met Mama Moe is wel erg leuk. En stiekem is Kraai best een beetje eenzaam.. Vrolijke animatiefilm voor de allerkleinsten over de vriendschap tussen een eigenzinnige koe en een wat burgerlijke kraai'.
Uittipsvoorkinderen: ‘Dit hartverwarmende speelfilmavontuur vol vrolijke liedjes van deze ‘loeigezellige’ koe biedt de kleutertjes een erg herkenbaar verhaal over echte vriendschap'.
Om 20:00 uur wordt de langverwachte, door Bernardo Bertolucci gemaakte verfilming vertoond van de bestseller Ik en Jij van Niccolò Ammaniti (IT 2012, 103 minuten, Italiaans gesproken, Nederlands ondertiteld).
Verloren ziel Lorenzo wil het liefst met rust gelaten worden. Om aan een verplichting te ontkomen verzint hij een handige leugen waardoor hij een hele week alleen in Rome kan zijn. Maar zijn plannen vallen in het water wanneer plotseling zijn halfzus Olivia, het gedoodverfde zwarte schaap van de familie, voor zijn deur staat. In eerste instantie wil Lorenzo niets van Olivia - beeldschoon, brutaal en gevaarlijk - weten, totdat hij zich realiseert dat ze elkaar misschien wel kunnen helpen.
Tegen de achtergrond van het turbulente Italië van vandaag de dag, vertelt Io e te het ontroerende verhaal van een moedige generatie: over jonge mensen die hunkeren naar acceptatie, maar die bang zijn zichzelf te verliezen. Tegelijkertijd is het een universele ode aan de kracht van familieliefde.
Io e te beleefde z’n wereldpremière op het filmfestival van Cannes 2012.
de Volkskrant: ‘Erg knap, hoe Bertolucci telkens in de weerbarstige gevoelswereld van zijn jonge helden kruipt en de film prikkelend onderhuids weet te houden'.
De Telegraaf: ‘Io e te is een plezierige kleine 'coming of age'-film over twee mensen die geen vrienden zijn, geen minnaars en ook geen 'gewone' broer en zus. Lorenzo's hormonen gieren in het rond op de pakkende retrosoundtrack'.
Voor nadere informatie over het filmprogramma en voor het reserveren van zitplaatsen, kunt u terecht op www.filmtheaterworkum.nl. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het filmtheater aan de Emmabuert 16 in Workum. De zaal opent een half uur voor aanvang van de films. De filmzaal is voorzien van een ringleiding.
<< Terug
|