HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 14 - 07 - 2013 - 25 jaar Nationale Fierljep Manifestatie

    25 jaar geleden bedachten een aantal leden van Fierljepvereniging It Heidenskip een fierljepwedstrijd waar iedereen aan mee mocht doen. In eerste instantie was de NFM bedoeld als, tussen de diverse verenigingen, roulerende wedstrijd. Normaliter moet men lid zijn van een fierljepbond om mee te mogen doen aan een wedstrijd. Tot juli 1989. De Nationale Fierljep Manifestatie (NFM ) was geboren. Na verloop van een aantal jaren bleek fierljepvereniging It Heidenskip de meest ideale organisator te zijn voor dit evenement. Een hele dag fierljeppen en vertier en als toetje een groots slotfeest.
    Al 25 jaar lang wordt er in vijf categorieën gesprongen om de gouden, zilveren en bronzen hangers die speciaal voor de NFM gemaakt zijn. In 25 jaar tijd zijn er bijna duizend deelnemers geweest die één of meerdere malen deel hebben genomen aan een NFM dag op jacht naar één van de speciale hangers. Op 24 NFM edities staat er een ljepper symbool voor de volgende editie in de vorm van het logo. Alleen in het eerste jaar werd de fameuse uitsprong van Gerhard Vlieger gekozen om als logo te dienen voor de allereerste NFM.

    ’s Ochtend om half tien wordt gestart met de voorrondes waarin een springer zich moet plaatsen voor de volgende voorronde of de finale. In de 2e voorronde kunnen de springers zich plaatsen voor de finale. In de loop der jaren is het concept op een paar kleine punten aangepast ter verhoging van de spanning in de finale. Zo springen er in de finale 16 senioren, 16 junioren, 8 dames en 8 jongens. Van deze springers valt na de tweede (van de vier) rondes de helft af en deze fierljeppers gaan op voor de podiumplaatsen.

    Om iedereen een de gehele dag te vermaken staat elke NFM dag in het teken van een thema. Zo hebben er NFM dagen in het teken gestaan van; wintersport, Olympische spelen maar ook een versie in het teken van highland games. Talloze bekende en minder bekende Nederlanders hebben hier hun medewerking aan verleend. Zo wisten Yp Kramer, Jan Ykema maar ook de vermaarde kunstschilder Jopie Huisman de weg naar It Heidenskip te vinden om de gouden, zilveren en bronzen hangers aan de winnaars uit te reiken.
    2013; de 25 editie van de NFM heeft als thema ‘feest” mee gekregen en zo zal de accommodatie er ook uit komen te zien. Alles staat in het teken van feest; rood-wit-blauw, springkussens, slingers en ballonnen sieren het gehele terrein.
    De NFM commissie heeft gezocht naar oud-deelnemers en hen aangeschreven om op de reünie te komen ter gelegenheid van de 25 editie van dit speciale en unieke fierljepevenement.



    << Terug
    Touristinfo

    Klameare Workum    link naar groenbloem    
    Tapijthal Workum    Roelof Fopma    
    Thijs van der Meer Slagerij    Makelaardij P.J. de Jong    
    Bouma kraanverhuur    Fasion by Fre    
    De Jong Workum Financieel Advies    Workumer Jachtservice    
    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    Jopie Huisman Museum    
    Hunia's Drukkerij