HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 26 - 04 - 2013 - Muziekfeest in de Klameare

    Albert Schootstra

    Een concert met een gouden rand! Zo kan in zes woorden het muziekfeest van zondagmiddag in de Gertrudis in onze stad worden samengevat. Het gezamenlijke optreden van het gemengd koor Nijefurd Sjongt onder de als vanouds bevlogen leiding van dirigente Fia Zweers, en het amusementsorkest Andante uit Bolsward onder leiding van Nynke Jaarsma was zonder enige twijfel een doorslaand succes. Er kan daarom gesproken worden van een onvergetelijk muziekfeest. Tijdens zijn jaarlijkse grote concert in april, en het was eergisteren alweer het zevende, heeft het koor Nijefurd Sjongt altijd al een gelukkige hand gehad in het uitnodigen van solisten, last dat gezegd zijn. Voor zijn presentatie van zondag had het koor het eens over een andere boeg gegooid en vandaar de gezamenlijke grote productie waarvoor zowel Nijefurd Sjongt als Andante, het orkest dat vorig jaar zijn eeuwfeest vierde, tekende. Het grote aantal musici heeft er ook voor gezorgd dat Nijefurd Sjongt het jaarlijkse concert dit maal niet in Koudum kan herhalen, zoals gewoonlijk het geval is. Er is daar gewoon geen locatie waar je zo veel zangers en instrumentalisten en niet te vergeten zo veel publiek kunt ontvangen. De Gertrudis zat zondagmiddag bomvol. Maar waarom was het nu zo'n prachtconcert? In de eerste plaats natuurlijk door het hoge niveau van

    zowel Andante als Nijefurd Sjongt. Wat weten Nynke Jaarsma en Fia Zweers - om het wat onparlementair te zeggen - toch veel uit respectievelijk 'hun' orkest en koor te halen met hun kennis, kunde en zeer nauwkeurige directie. En den het programma. Het is een cliché, maar wat bood dit, overduidelijk met veel zorg samengesteld, inderdaad 'voor elck wat wils'. Er waren twee 'blokken' met klassieke werken, direct aan het begin van het concert en als eerste programmapunt na de pauze. En verder stonden de onderdelen orkestmuziek, filmmuziek, gospel, opera, musical, populaire muziek en dansmuziek op de rol. Het ging in de loop van het concert van het stil makende 'Bist Du bei mir' van Johann Sebastian Bach naar de renbaan van Ascot, met de beroemde en door het koor letterlijk uitgebeelde hoedjesparade (uit de musical 'My Fair Lady') en zo naar 'Wie is Loesje?', de beroemde foxtrot van Jack Bulterman die door koor en orkest ten gehore werd gebracht in de categoric dansmuziek. Het slot was het bekende 'We'll meet again' tijdens de klanken waarvan voorzitter Wim Fennis van Nijefurd Sjongt iedereen bedankte en de bijbehorende fraaie ruikers werden uitgedeeld. De muziek "komt as in woldie oer jin hinne," zo viel al in de pauze vanuit het publiek op te tekenen.

    Bovendien was het schitterend te beleven hoe Nijefurd Sjongt en Andante elkaar als het ware aanvulden. Zo werd Nijefurd Sjongt, om een voorbeeld te noemen, in een klassiek werk begeleid door Ellen Postma, dwarsfluitiste van het orkest op haar eigen instrument, en Nynke Jaarsma op hobo. De 'eigen' begeleidster van Nijefurd Sjongt, pianiste Vera Bos uit Hoogwoud, speelde trouwens ook weer als vanouds en 'dus' geweldig. En dan het gratis programmaboekje dat iedereen bij de ingang kreeg. Buitengewoon smaakvol uitgevoerd door Hunia's Drukkerij, maar ook qua inhoud, waarvoor het koor in de breedste zin van het woord verantwoordelijk was, ver uitstijgend boven de lading die het woord 'programmaboekje' meestal - met alle respect -heeft. Een 'gewoon' programma van een bepaalde gebeurtenis bewaar je nog een tijdje als mooie herinnering, maar dan raakt het tenslotte toch zoek en vind je het na een tijdje weer dan gaat het weg. Het werkje van zondagmiddag is echter een bewaarexemplaar van de eerste orde omdat het gewoon je kennis over de muziek (geschiedenis) op een verhelderende wijze vergroot. Bovendien zorgde het boekje voor een veel grotere 'toegankelijkheid' van de ten gehore gebrachte muziek. En nu we het toch over dergelijke 'gewone' dingen hebben: wat heeft Nijfurd Sjongt de taken tijdens zijn concerten (en ook zondag weer) altijd piekfijn voor elkaar! Zoiets telt ook ontzettend mee als het er om gaat een concert ook echt tot een muziekfeest te maken en dat mag best eens gezegd! Alle hulde!

    Zo staat er in het boekje ook een biografie van Nynke jaarsma, de 44-jarige dirigente van Andante, geboren in Makkum en nu wonend in Wûns. Alleen al het kijken naar Nynke Jaarsma tijdens het dirigeren is een genot, zó legt ze haar hele ziel en zaligheid in het dirigeren en de muziek. Nynke Jaarsma is fulltime muzikant. Ze is aan het beroemde conservatorium in Amsterdam opgeleid 'op twee fronten': hobo en orkestdirectie. Wat de hobo betreft was ze vele jaren de vaste remplaçant bij het Nood Nederlands Orkest. Momenteel is ze dirigente van een enorme reeks gezelschappen. Twee voorbeelden: in Leeuwarden dirigeert ze het beroemde salonorkest Sinnema. Dit orkest bestond al ver voor de oorlog en een van de leden was Leendert Sinnema, werkzaam op het stadhuis in Leeuwarden. De bezettingsjaren overleefde hij als werker in het verzet helaas niet. Na de oorlog werd 'zijn' orkest naar hem genoemd. In de Friese hoofdstad heeft ze ook de leiding over het pas opgerichte 'Wachtkamerorkest', een ensemble van strijkers dat echt wel professioneel kan worden genoemd. De 21-jarige dochter van Nynke Jaarsma, Ineke Dijkstra uit Leeuwarden, trad bij enkele gelegenheden op als solozangeres. Zij deed dat prachtig en haar moeder kan trots op haar zijn! In dit kader is een groter compliment niet mogelijk.

    Tenslotte nog dit. Ook door kenners kregen Andante en Nijefurd Sjongt veel lof toegezwaaid. Neem Helga van Raam uit Amsterdam. Zij is aan het conservatorium opgeleid in het vak klassiek gitaar en ze is nu werkzaam als muziekdocente. Ook zij had niets dan goede woorden voor Nijefurd Sjongt en Andante over Haar moeder, Joke van Raam zingt in Nijefurd Sjongt maar moest deze keer zeer tot haar spijt wegens een keelontsteking verstek laten gaan. Jammer Maar hoe het zij: het was een onvergetelijk concert!
    Bron: Workumer Krant Friso



    << Terug
    Touristinfo

    Hunia's Drukkerij    Op de hoek van de stal    
    Jopie Huisman Museum    Tapijthal Workum    
    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    Touwspecialist    
    Roelof Fopma    Organische meststoffen Culterra    
    Thijs van der Meer Slagerij    Fasion by Fre    
    Glashandel Sneek    Makelaardij P.J. de Jong    
    Bouma kraanverhuur