20 - 04 - 2013 - Koningsspelen Súdwest-Fryslân
Op vrijdagochtend 26 april starten de Koningsspelen op ruim 6000 basisscholen in Nederland: een feestelijke sportdag ter ere van de troonswisseling. Kroonprins Willem Alexander en prinses Maxima openen de spelen live op tv en op de radio. Daarna gaan de kinderen actief aan de slag. Vooraf starten de basisschoolkinderen met een gezamenlijk ontbijt.
Wethouder Sport en onderwijs Wigle Sinnema verricht de aftrap voor Súdwest-Fryslân en de zeven basisscholen uit de regio Witmarsum. Sportvereniging Mulier organiseert de Koningsspelen voor circa 400 leerlingen van de scholen: OBS De Utskoat, CBS Bonkelder, OBS It Leech, CBS Salverdaskoalle, OBS De Opslach, CBS De Hoekstien en OBS Marnewier. De kinderen gaan deze dag verschillende spelletjes en sporten beoefenen. Een heel mooi initiatief van SV Mulier en de vele vrijwilligers die deze dag organiseren.
In de gemeente Súdwest-Fryslân doen 56 basisscholen met circa 7700 kinderen mee aan de Koningsspelen. Elke school bepaalt zelf hoe de Koningsspelen worden vormgegeven. De Buurtsportcoaches van de gemeente hebben scholen ondersteund bij de ideevorming van de Koningsspelen. Bij de Koningsspelen zijn meer dan 600 leerkrachten, veel vrijwilligers – ouders/verzorgers, van sportverenigingen, maatschappelijke stagiaires - betrokken. Zo organiseert CBS It Skûlplak uit Burgwerd haar Koningsspelen op de Boerderij van de familie Altenburg, OBS De Pipegaal uit Workum Oud Hollandse spelen, SBO Súdwester uit Sneek een grote sport- en speldag op sportpark Tinga en sportvereniging Mulier uit Witmarsum de Koningsspelen voor zeven basisscholen in deze regio.
<< Terug
|