16 - 04 - 2013 - Leren met planetarium
Afgelopen donderdag stond er voor de kinderen van de Sint Ludgerusschool een mobiel planetarium opgesteld in de Klameare. De gehele week stond in het teken van de sterren, planeten en andere verschijnselen in het heelal. Dit planetarium was een mooie afsluiting van een leerzame week.
 Klik op foto voor foto's van Henk Gorter |
Een tijdje geleden werd er door de leerkrachten contact gelegd met de Rijks Universiteit Groningen. Deze universiteit, vakgroep sterrenkunde, reist al een tijdje rond met een mobiel planetarium. In dit planetarium wordt het universum nagebootst. Studenten laten een grote 'ballon' verrijzen en plaatsen een computer en een projector binnen in deze ballon. Het gevaarte is zo groot dat er uitgeweken moest worden naar de Klameare. De school heeft (nog) niet de beschikking over een dergelijk grote ruimte.
De binnenkant van de zo ontstane koepel biedt een prachtige kijk op ons heelal. Twee studenten presenteerden een lesprogramma op alle niveaus van de basisschool. Alle kinderen, van groep 1 tot en met groep 8, konden per groep genieten van een nagemaakte sterrenhemel. Het bewegen van de sterren en planeten kon in dit planetarium versneld worden nagebootst.
Binnen in de donkere koepel ontstond een mooi en geheimzinnig sfeertje. De gemaakte ruimtereis sloot mooi aan op de gegeven lessen hierover. Beide studenten vertelden tevens de verhalen van de sterrenbeelden van de dierenriem. De verhalen uit de Griekse oudheid over de astrologie werden begrijpelijk verteld en een Grote Beer werd prachtig zichtbaar gemaakt aan de donkere hemel. De plaatsing van dit planetarium werd mogelijk gemaakt door de oudervereniging van de school. Op deze manier werd een activiteit aangeboden die geheel anders dan anders is: leerzaam, spannend en uniek.
<< Terug
|