03 - 03 - 2013 - Kolven
Op woensdag 6 maart wordt het eerste fries kampioenschap Kolven geopend
Deze zal plaatsvinden in de grote zaal van de Klameare te Workum
Het kampioenschap duurt vier dagen en er zijn 160 spelers die hieraan deelnemen.
Wat is kolven?
Het kolfspel wordt beoefend met een slaghout (de kliek) en een gummi- of sajetbal. Kliek is ook de aanduiding voor het kromme uiteinde van het slaghout, welke in vorm iets lijkt op de hockeystick.
Het kolfspel wordt gespeeld op een overdekte kolfbaan, meestal 17.5 meter lang en 5 meter breed, volkomen vlak en afgezet met rabatten. Aan beide uiteinden staat op twee meter van de kant een paal schuin in de grond geslagen. Getekende lijnen in de nabijheid van de achterste paal zijn voorzien van cijfers. Het hoogste getal is twaalf en staat aangegeven in de lijn die het dichtst bij de achterzijde ligt. De belangrijkste kunst in het kolven is het geven van het juiste effect met de bal op de paal, in de juiste snelheid. De uiteindelijke positie van de bal is bepalend voor het aantal behaalde punten. Elke serie vergt drie klappen.
De spelregels kunt u vinden op http://www.kolfbond.nl/kolven
Misschien is voor iedereen in Friesland weer eens leuk om te zien hoe deze ( van oorsprong oud-friese sport) in zijn werk gaat
De toegang is gratis en op zondag 10 maart zal wethouder Sinnema de prijsuitreiking doen
De hoofdprijs is vervaardigd door de kunstenares Ruth Vulto en is een bronzen pompebleb met de kliek en de bal.
Komt allen , we starten iedere ochtend om 10.00 uur en sluiten om 18.00 uur . de Toegang is gratis.
Voor meer info kunt u bellen met Trudi Vervaart
06-20278801
info@klameare.nl
<< Terug
|