HOME FOTO'S INFORMATIEF BRIJBEK LINKS CONTACT
Choose your language:      nederlands   deutsch   English   Francais nieuws agenda activiteiten

Archief:

2021
  • 15 juli
  • Onrust op Camping It Soal in Workum
  • 'Onze' skûtsjes klaar voor IFKS
  • Een nieuw vlaggenschip
  • Glasvezelstation wordt verplaatst
    >> meer

    2020
  • Muzikant
  • Fyftich jier lyn 31 december
  • Raad denkt goed om kinderen in armoede
  • Op de weegschaal van de tijd
  • Bepaald geen hamerstukken
    >> meer

    2019
  • Geweldig entertainment
  • Noard 74
  • Plaatselijk Belang
  • Verkiezing
  • 'Fyts 'm it nije jier yn!'
    >> meer

    2018
  • Fyftich jier lyn
  • Voetbalcafé een succes
  • Nieuwjaarsconcert Crescendo
  • Bibliotheek
  • Tarief liggelden aangepast
    >> meer

    2017
  • Rebus
  • 21 december 1967
  • Beoogd college
  • Duurzaamheid
  • Kunstbezit Súdwest-Fryslân
    >> meer

    2016
  • Life is Beautiful
  • Fyftich jier lyn
  • Wat sille we no beleve?!!
  • 3 januari Nieuwjaarsborrel Workum
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2015
  • Carbidschieten op de Stedspolle
  • Fiiftich jier lyn
  • Workum van Vroeger en Nu
  • Kwart miljoen voor Culturele Hoofdstad
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2014
  • Carbid schieten
  • Extra raadsvergadering over lijnopstel
  • Een gezond 2015
  • ‘Nieuwe woorden bij een oud verhaal’
  • Album Cor Hunia
    >> meer

    2013
  • Album Cor Hunia
  • Ernst Langhout en Johan Keus gast op n
  • Opbrengst Serious Request in Workum
  • Nieuwjaarsgroet
  • Workum van Vroeger en Nu
    >> meer

    2012
  • Rock en loll
  • Carbid schieten
  • Veel strijd bij het Ypie van der Werf
  • Loopgroep Workum zoekt trainer!
  • Workumse kunstenaars in Galerie De Ver
    >> meer

    2011
  • Rock en loll 2012
  • Een nieuwe Brijbek
  • Kerstnachtdienst
  • Skil en Nonnestrjitte
  • Brandweer rukt uit voor schoorsteenbra
    >> meer

    2010
  • Rock en Loll 2010
  • Vereniging van de maand
  • workum.nl agendabureau van Workum
  • Ypie van der Werf toernooi
  • Rock en Loll in voorbereiding
    >> meer

    2009
  • Rock en/of Loll
  • Wie maakt de mooiste winterfoto van Wo
  • Album Willem Twijnstra 13c en 14a
  • Nij Marienacker
  • Album Willem Twijnstra
    >> meer

    2008
  • Informatiebijeenkomst en condoleancere
  • Bijeenkomst in Workum druk bezocht
  • Vogelshow
  • FISKKOPPEN
  • Gasexplosie Buterikkers
    >> meer

    2007
  • Slotavond Workum 1100
  • Slot Workum 1100
  • Opening HIP
  • WINTER IN ZWEMBAD DE ROLPEAL
  • Slotavond Workum 1100 jaar
    >> meer

  • 19 - 02 - 2013 - Website van Stadsherstel

    Albert Schootstra

    Een belangrijke dag was het woensdag in de geschiedenis van de sinds 1984 bestaande stichting Stadsherstel Workum. In het filmhuis aan de Emmabuert werd namelijk de website van de stichting gepresenteerd. Maar dat is niet het enige: ook vond de overdracht plaats van het gedigitaliseerde fotoarchief van alle monumentale panden die de stad Workum rijk is. Dit archief 'hangt' aan de website. Het zal maar amper betoog behoeven dat de stichting hiermee een belangrijke stag heeft gezet. Een en ander is zeker niet alleen bedoeld voor gebruik door de stichting Stadsherstel zelf. "It is ek ornearre foar bygelyks de gemeente. Men kin dêr no maklik sjen hoe's it eartiids wie," aldus Egbert de Boer. Samen met twee andere oud-bestuursleden van de stichting Stadsherstel, Gerard


    Jannes van der Schaaf Gerard Bijker en Egbert de Boer (van links naar rechts) drukken op de knop waardoor de website van de stichting Stadsherstel wordt 'onthuld'

    Bijker en Jannes van der Schaaf, heeft hij zorg gedragen voor het digitaliseren en ook het actueel en 'bij de tijd houden' van het fotoarchief.

    Het was woensdagmiddag goed toeven in het sfeervolle en gezellige filmhuis. De medewerkers daarvan hadden de zaken prima voor elkaar en ook aan een hapje en drankje ontbrak het bepaald met. De website (www.stadsherstelworkum.nl) is overigens gerealiseerd door Roelof Fopma uit Nijhuizum die zijn sporen op het 'digitate' terrein al meer dan heeft verdiend en die dat ook met de website van Stadsherstel weer helemaal heeft onderstreept. Het geheel ziet er uitermate aantrekkelijk uit, zo was te zien op het grote scherm in de filmzaal. Jaring van der Veen, voorzitter van de stichting Stadsherstel Workum, memoreerde nog eens dat de stichting destijds is opgericht om het erfgoed van Workum te beschermen. Een van de eerste panden die indertijd onder leiding van de stichting is aangepast is het bekende ‘De Zwaan’ aan het Dwarsnoard, zo riep hij in herinnering. "Der is yn de rin fan 'e tiid in soad karakteristike bebouwing ferdwûn," aldus Var der Veen. En in dat kader is het zo mooi, zo lieten zijn woorden zich samenvatten, dat het de laatste jaren weer veel beter gaat met de zorg voor en de aanpassingen aan de oude en vaak monumentale panden in de stad "Dat feroaringen yn 'e omjouwing passe is ús earste soarch,' zo zei hij verder. "En dêrom is it goed dat bygelyks de gevels fan winkels wer oanpast binne." De website, aldus nog steeds Var der Veen, is natuurlijk bedoeld om de stichting Stadsherstel meer bekendheid te geven. Maar het aan de site gekoppelde fotoarchief "kin ek in helpmiddel foar de eigenaren weze."

    Gerard Bijker, Egbert de Boer en Jannes van der Schaaf verdienen intussen een groot compliment voor de wijze waarop zij het tijdrovende monnikenwerk van het digitaliseren hebben verricht. Het mag dan zo zijn dat een en ander wellicht nog niet helemaal volmaakt is, aldus Egbert de Boer namens de drie, "mar wy prebearje it hielendal aktueel te hâlden." De drie kunnen voldaan terugzien op hun werk in en aan het fotoarchief. "Der sitte in hiel soad oerkes yn," aldus Egbert de Boer. Hulde!

    Bron: Workumer Krant Friso



    << Terug
    Touristinfo

    Jopie Huisman Museum    Natuurvol Tuinen / Arjan Jenema    
    Touwspecialist    Fasion by Fre    
    Klameare Workum    NEDCAD    
    Organische meststoffen Culterra    Glashandel Sneek    
    Tapijthal Workum    Workumer Jachtservice    
    Roelof Fopma    Hunia's Drukkerij    
    Makelaardij P.J. de Jong