12 - 11 - 2012 - Aangepaste route intocht Sinterklaas
Het is algemeen bekend, de 1e zaterdag na Sint Maarten (11 nov) komt Sinterklaas naar Nederland. En aankomende zaterdag 17 november is het dan eindelijk zover. Zo zal hij ook voet aan wal zetten in de haven van Workum om 14.00 uur. De intocht zal dit jaar een iets ander karakter kennen dan voorgaande jaren. De sint heeft de kinderen van Workum e.o. gevraagd om met versierde fietsen, skelters, steps mee te rijden in de optocht. De 3 mooist versierde voertuigen worden in de Klameare beloond met prachtige cadeaus. Op deze manier wordt het hopelijk allemaal nog feestelijker.
Maar ook de route is iets gewijzigd. Ten tijde van het schrijven van dit bericht is (nog) niet bekend hoever de werkzaamheden op en rondom Seburch zijn. Vandaar dat er in overleg met de uitvoerder en de organisatie van de sinterklaas intocht besloten is de route dit jaar iets aan te passen. Sinterklaas zal dit jaar in de havenkom aanmeren aan de kant van de ijsbaan, normaal was dit aan de kant van Culterra. De optocht, met de drumband voorop, zal vervolgens dit jaar vanaf Seburch langs Thomashof gaan. Via de Lynbaen gaat de stoet naar het Sud en vanaf daar is het weer de traditionele route, zoals deze de afgelopen jaren altijd was.
De sint en de pieten zouden het erg feestelijk vinden wanneer de inwoners van Workum (langs de route) de (Workumer) vlag uithangen.
 foto: Henk Gorter |
Na de rondrit door de stad Workum zal de locoburgemeester het gezelschap uit Spanje welkom heten op de Merk. Aansluitend zal in de Klameare het kinderfeest voor de groepen 1 t/m 4 van de basisschool van 15.30 – 16.30 uur plaats vinden. Hiervoor ontvangen de kinderen de kaartjes op de scholen.
Het thema is dit jaar “de zak van zwarte piet”. Dit onderwerp zal vanaf de haven tot op het podium in de Klameare een duidelijke rol spelen.
Nieuw dit jaar is de sinterklaas kinderdisco in de voormalige jeugdsoos in de Klameare. Deze kinderdisco is voor de groepen 5 t/m 8 van de de basisscholen, ook zij krijgen de kaartjes op school uitgedeeld. Het initiatief van dit nieuwe extra feest is van stichting OEPS.
Met de inzet van Workum Promotie en tal van vrijwilligers en hopelijk mooi weer, hoopt de sint weer op een prachtig feest in de stad Workum.
Route 2012: Seburch, Thomashof, Lynbaen, Sud, Noard, Dwarsnoard, Aldewei, Begine en Merk.
<< Terug
|