22 - 06 - 2012 - Geweldig uitje Zonnebloem met het Workumer treintje
12 juni heeft de Zonnebloemafdeling van Workum en omstreken een uitje georganiseerd met het toeristische treintje van deze stad. Gelukkig was het weer goed, een meevaller, want de voorspellingen waren in eerste instantie niet erg positief. Het gezelschap bestond uit achttien gasten en zes vrijwilligers. Om 14.00 uur vertrokken we vanaf de sporthal De Rolpeal.
Eerst reden we door de Mar. Wat is de natuur hier toch mooi! Na een oversteek over de provinciale weg gingen we via Parrega naar de camping van de familie Heeres in Hieslum. Hier hadden we een stop en kregen we koffie/ thee met een lekker stuk oranjekoek. We hebben nog een rit over de camping gemaakt, zodat we een indruk kregen hoe groot deze camping wel niet is. Op de terugweg hebben we nog een ijsje gekocht bij de ijsboerderij van de familie Bouma. Dit ijs wordt hier zelf gemaakt. We konden uit wel vijftien verschillende soorten kiezen en de smack was voortreffelijk!
Naast het maken en verkopen van ijs heeft de familie Bouma ook nog een geautomatiseerd veebedrijf. Dit houdt in dat de koeien door melkrobots worden gemolken. De deuren van de stal stonden open, zodat we binnen een kijkje konden nemen. Het is prachtig om te zien hoe de koeien gemolken worden zonder tussenkomst van mensenhanden. Heel uniek. Hierna werd de rit naar Workum vervolgd. Om 17.15 uur waren we terug bij de sporthal. Het was een geslaagde middag.
Een vrijwilliger
Bron: Workumer Krant Friso
<< Terug
|