08 - 05 - 2012 - Zwemmen leeft in Workum

De zwemsport leeft in Workum. Dit is absoluut geen loze bewering en het bewijs voor deze stelling werd afgelopen woensdag en donderdag weer volop geleverd in het zwembad. Maar liefst 63 kinderen namen op deze dagen van elf uur in de morgen tot half twee in de middag het bad op sportcomplex de Rolpeal 'in bezit' om zich uit te Leven in vier onderdelen van de sport. Woensdag stonden het wedstrijdzwemmen en het synchroonzwemmen op de agenda en donderdag was het de beurt aan het waterpolo en het schoonspringen. Dit laatste moest weliswaar zonder duikplank gebeuren, maar dat mocht de pret absoluut niet drukken en gewoon 'van de kant of kun je ook schoonspringen.
Op verzoek van de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) was de zwem- en waterpolovereniging Workum een van de vijfentwintig zwemclubs in den laude die in deze meivakantie meedeed aan het project Swimstar (met als ambassadeur Pieter van den Hoogenband), een kennismakingsproject om kinderen in vier lessen op speelse wijze en door spelletjes en dergelijke bekend te maken met de vier genoemde, Olympische onderdelen van de zwemsport. En dat werd een groot succes. 'Onze' zwemclub, onder voorzitterschap van Ella Dijkstra, had de zaken perfect voor elkaar en in het zwembad heerste dan ook een dolgezellige sfeer. Trainer Johan Dijkstra (hij vervult deze functie samen met Christine van der Gaast en Otte de Jong, terwijl Robert Boele en Cor Sijtsma de trainers zijn voor het onderdeel waterpolo) - Johan Dijkstra dus was graag bereid deze krant wat meer over een en ander te vertellen. Woensdag werd er eerst 50 minuten gewijd aan het wedstrijdzwemmen en daarna mochten de kinderen zich even ontspannen met vrij zwemmen. Tevens was er voor hen een lekker drankje en een broodje knakworst. Tijdens het 'middagprogramma' na deze heerlijke lunch werd de schijnwerper gericht op het synchroonzwemmen. Donderdag kwam eerst het water-polo aan bod. De lunch bestond deze dag uit patat en dan kan voor een kind de dag om louter en alleen deze reden natuurlijk niet meer kapot. Het schoonspringen dat daarna stond geprogrammeerd had - wegens het ontbreken van duikplanken in 'ons' bad - een wat provisorisch karakter, maar een kniesoor die daar op let.
Met veel verve schaarde de zwem- en waterpolovereniging Workum zich dus achter het mooie project van de KNZB, "mar it is ús ek wol te dwaan om ledewerving," aldus Johan Dijkstra. "it soe benammen moai wêze as de jeugd ek wat by it wetter-polo hingjen bliuwt. Wy hawwe Iêstendeis in kringgearkomste fan it bûn hân en der haw ik besocht om de knop by de KNZB wat it wetterpolo oanbelanget wat om te draaien. Se sizze dan dat it bad hjirre net oars de easken foar it wetterpolo foldocht, it is te lyts, mar dat wol dochs net sizze dat wy it wetterpolo net wat oanpakke kinne." Dijkstra lijkt hierin groot gelijk te hebben: bij het voetballen beginners de allerjongsten toch ook op een half veld met kleine doeltjes? Met het ledenaantal van de zwemclub is het in Workum trouwens best voor elkaar. Op genoemde kringvergadering van de KNZB bleek dat de zwemclub in Burgum de laatste tijd 15 nieuwe leden heeft mogen inschrijven en die in Workum maar liefst 24. Alle andere verenigingen in ons gewest moesten qua ledenaantal verlies noteren. "in moai listke wie dat. Dan krije je ek wat rjocht fan praten," aldus een - terecht - hieromtrent zeer tevreden Johan Dijkstra.
"De bern moatte twa dagen hjir weze," aldus Johan Dijkstra over Swimstar. De hierboven aangegeven tijden tonen echter wel aan dat de verblijfsduur in het zwembad zodanig kort was dat de kinderen niet het gevaar liepen 'overvoerd' te raken. De 63 deelnemers kregen uit handen van Ella Dijkstra een mooi diploma met vier stickers die stonden voor de evenveel Olympische onderdelen van de zwemsport. Verder was er voor hen nog een felicitatiekaart van onze 'eigen' zwemclub. Om de jeugd voor de twee dagen warm te krijgen heeft de zwemvereniging vijfhonderd flyers verspreid (op vooral scholen) in Workum, Koudum, It Heidenskip, Ferwoude en Parrega, aldus Johan Dijkstra vender. En het resultaat mag er met 63 kinderen dus meer dan zijn. De KNZB vindt het - terecht uiteraard - zeer belangrijk dat kinderen op jonge leeftijd leren zwemmen zodat zij zichzelf en anderen kunnen redden als dat nodig is. Maar, aldus de bond in een persbericht, " zwemmen is ook gezond en vooral leuk om te doen." Als er een stad in Nederland is waar die boodschap goed is doorgedrongen, dan is het Workum wel. Met dank aan en lof voor onze 'eigen' zwemclub! Top! (AS) Bron: Workumer Krant Friso
<< Terug
|