21 - 02 - 2012 - Belasting betalen? Ja, maar graag met mate
Binnenkort ontvangt u, of misschien hebt u hem al ontvangen, de jaarlijkse WOZ beschikking van uw gemeente. Indeze beschikking staat het bedrag waarop de gemeente uw woning per 1 januari 2011 heeft gewaardeerd en wat deze woning toen in de ogen van die gemeente waard was. Deze waarde bepaalt onder andere de hoogte van de onroerend zaakbelasting (OZB), de waterschapsheffing en uw aangifte inkomstenbelasting. Maar ook andere, niet zo vaak voorkomende belastingen ontlenen hun hoogte vaak aan deze waarde; denk hierbij aan de aanslag successierecht of de belasting op spaargeld (vermogensrendementheffing). Natuurlijk wil niemand graag to veel betalen voor zijn belastingaanslagen.
Vindt u dat uw woning op 1 januari 2011 minder waard was dan door uw gemeente is bepaald? Dan moet u binnen zes weken bezwaar aantekenen. Was uw woning in uw ogen meer waard, dan heeft bezwaar maken vaak niet veel zin.
Als u bezwaar wilt indienen, dan moet u zelf wel kunnen aantonen waartegen u bezwaar maakt. Er kunnen verschillende redenen zijn dat uw woning minder waard is dan in de beschikking wordt gesteld, zoals de staat van onderhoud of het hanteren van onjuiste gegevens. Als u het zeker wilt weten, kunt u een taxatieverslag opvragen bij de gemeente of dit laten maken door Bleeker&Flapper makelaars. Wij geven u graag advies over de gang van zaken en over de vraag wat u moet doen.
Bron: Workumer Krant Friso
<< Terug
|