31 - 01 - 2012 - Je kapot lachen om Dorrestijn
jikke van der Weide
Een oude rot in het vak, dat is Hans Dorrestijn. De 71-jarige cabaretier nam in 2008 afscheid van de grote zalen en speelt nu in kleinere zalen, zoals de Klameare. Afgelopen zaterdag speelde Dorrestijn op uitnodiging van Stichting het Nut voor een volle zeal.
The Best of Dorrestijn, zo omschrijft hij zijn programme Het Buigen. "Eigenlijk mist de ondertitel nog: mijn Leven in cijfers."
Dorrestijn is actief als cabaretier rinds 1975 en de show was een mix van oude en nieuwe liedjes en grappen. Hij kwam op het idee voor Het Buigen door het liedje De Kerkhofganger, waarop hij na een optreden enthousiaste reacties kreeg. Ook in de Klameare was dit liedje over necrofilie een daverend succes. De voorstelling was dan ook verdeeld in verschillende nummers, zoals over zijn jeugd en het huwelijk. Deze nummers kwamen in de loop van de voorstelling regelmatig terug. Dorrestijn amuseert het publiek
met zijn grappen en grollen op het podium. Vooral zijn relaas over het huwelijk en vrouwen roepen veel hilariteit en herkenning op. Bij een oneliner als: "lk ben geen geboren vrouwenhater, die ...wijven hebben het er zelf naar gemaakt," ligt het publiek dubbel van het lachen.
Op zijn site schrijft Dorrestijn dat hij wil dat mensen zich kapot lachen. Dit doel heeft hij in de Klameare zeker bereikt.
Bron: Workumer Krant Friso
<< Terug
|